تسنیم/ محور شهداد نهبندان که بعد از باران کم سابقه فروردین ماه اثر سیلاب مسدود شده بود با پیگری‌های نماینده مردم نهبندان و سربیشه قرار است به زودی بازگشایی شود.
نظر افضلی در گفتگو با خبرنگار تسنیم در بیرجند، اظهار داشت: با توجه به بارش کم سابقه فروردین سال جاری در استان کرمان و خراسان جنوبی بر اثر سیلاب ناشی از آن در دشت کویر لوت که در 50 سال اخیر بی سابقه بوده است 38 کیلومتر از طول جاده مواصلاتی نهبندان به شهداد کرمان در حوزه استان کرمان که از نظر ترانزینی محور بسیار حیاتی محسوب می‌شود دچار تخریب زیرسازی و روسازی شد.
وی افزود: این محور نقش مهمی در توسعه اقتصادی نهبندان ایفا می‌کند و می‌تواند با کارکرد ترانزیتی خود موجبات شکوفایی اقتصادی و معدنی نهبندان و به خصوص منطقه چاهداشی و دهسلم را فراهم کند.
رئیس مجمع نمایندگان خراسان جنوبی گفت: با توجه به نقش توریستی این محور نیز از آن می‌توان در جهت توسعه گردشگری در دهسلم، ریگ یلان و تپه‌های‌مریخی نهبندان استفاده کرد با رایزنی‌ها، مذاکرات و مکاتباتی با وزیر راه و شهرسازی، معاون راهداری و حمل و نقل جاده‌ای وزارت راه، نمایندگان استان کرمان در مجلس شورای اسلامی و مسئولین مرتبط انجام شد تا هر چه سریعتر شاهد بازگشایی این جاده باشیم.
افضلی افزود: خوشبختانه با همراهی مسئولین کشوری و استان‌های خراسان جنوبی و کرمان در نتیجه تاکیدات بر محوری بودن این جاده در توسعه منطقه، در هفته اخیر شاهد شروع زیرسازی اساسی بخش تخریب شده بوده و پس از آن عملیات روسازی و آسفالت این محور انجام می‌شود و پیش‌بینی می‌شود طی چندماه آتی این موضوع نیز اتمام یافته و بازگشایی مجدد این محور مواصلاتی مهم را شاهد باشیم.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان خراسان جنوبی را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر خراسان جنوبی در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEKMM7H6Qgk9-pkB6w
آخرین خبر خراسان جنوبی در اینستاگرام :
https://instagram.com/skhorasan_today
آخرین خبر خراسان جنوبی در سروش :
http://eitaa.com/joinchat/159514624C135faa8fb7