آخرین خبر/مدیر عامل جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی بر توسعه پایگاه های امداد و نجات در استان تاکید کرد و گفت:دو محور طبس فاقد پایگاه امداد جاده ای و فاصله برخی پایگاه ها در استان ۲۰۰کیلومتر است.
محمد رحیم شهریاری صبح سه شنبه در دیدار با رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی خراسان جنوبی با اشاره به جایگاه و اهمیت جمعیت هلال احمر بیان کرد: امروزه جمعیت هلال احمر در حوادث جاده‌ای در راستای رهاسازی و اسکان نقش عمده و مهمی ایفا می‌کند.
وی با اشاره به وضعیت پایگاه‌های جاده‌ای هلال احمر خراسان جنوبی بیان کرد: در شرایط استاندارد فاصله بین هر پایگاه جاده‌ای باید ۵۰ کیلومتر باشد این در حالی است که فاصله پایگاه‌ها در برخی از مناطق خراسان جنوبی نزدیک به ۲۰۰ کیلومتر است.
وی با بیان اینکه ۲۲ پایگاه ثابت امداد و نجات در استان اماده پوشش حوادث طبیعی و جاده‌ای است، بیان کرد: برای پاسخگویی و رسیدن به حد استاندارد نیازمند توسعه پایگاه‌ها هستیم.
مدیرعامل جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی بیان کرد: علی رغم اینکه ۴۸ درصد تصادفات خراسان جنوبی در جاده‌های فرعی اتفاق می‌افتد، امکانات در این نواحی بسیار محدود است.
وی از کمبود خودروی نجات در پایگاه‌های استان خبر داد و افزود: از چهار سال گذشته تا کنون خودروی آمبولانس به هلال احمرخراسان جنوبی اختصاص نیافته است.
وی با بیان اینکه دو محور از شهرستان طبس فاقد پایگاه جاده‌ای است، افزود: برای احداث هر پایگاه ۷۰۰ میلیون تومان اعتبار نیاز است.
شهریاری بیان کرد: همچنین ایجاد ساختمان برای پایگاه نایبند از اولویت‌های اصلی جمعیت استان بوده که نیازمند توجه ویژه است.
وی با اشاره به شروع عملیلت ساخت آشیانه بالگرد در خراسان جنوبی بیان کرد: تا کنون حدود ۸۰۰ میلیون تومان برای این پروژه اعتبار اختصاص یافته و این در حالی است که کل این پروژه ۱۲ میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد.
رئیس سازمان مدیریت و بودجه خراسان جنوبی هم در این دیدار با بیان اینکه باید در روستاهای با جمعیت بالا و یا شهرها مکانی برای اسکان اضطراری در حوادث طبیعی دیده شود، افزود: برای کاهش تلفات جاده‌ای می‌توان از ظرفیت تمام دستگاه‌ها استفاده کرد.
مجید پورعیسی با بیان اینکه خراسان جنوبی بستری از حوادث بوده و نیازمند تجهیز امکانات است، اظهار کرد: برخی از روستاها خشتی و گلی بوده و با اندک حادثه‌ای با مشکل روبرو می‌شود.
وی خواستار افزایش سرعت عمل نیروهای امدادی در رسیدن به صحنه حوادث شد و افزود: در برگزاری مانورها و دوره‌های آموزشی آمادگی همکاری لازم برای تخصیص اعتبار را داریم.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان خراسان جنوبی را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر خراسان جنوبی در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEKMM7H6Qgk9-pkB6w
آخرین خبر خراسان جنوبی در اینستاگرام :
https://instagram.com/skhorasan_today
آخرین خبر خراسان جنوبی در سروش :
http://eitaa.com/joinchat/159514624C135faa8fb7