تسنیم/دادستان بهارستان با اشاره به وجود یک شعبه بازپرسی در دادسرای بهارستان گفت: طولانی شدن پروسه رسیدگی به پرونده‌ها بزرگترین دغدغه مردم بهارستان در حوزه قضایی است.
غلامرضا صادقی ظهر امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه با اشاره به مظلومیت شهرستان بهارستان به لحاظ مباحث قضایی اظهار داشت: خوشبختانه در جهت ارائه خدمات مطلوب به مردم بهارستان توانستیم چارت قضایی را به 29 نفر افزایش دهیم اما همچنان با کمبود نیروی زبده و کارآمد در برخی از حوزه‌ها روبه‌رو هستیم.
وی بزرگترین دغدغه مردم بهارستان در حوزه قضایی را طولانی شدن پروسه رسیدگی به پرونده‌ها دانست و بیان کرد: دادسرای بهارستان تنها یک شعبه بازپرسی دارد و کمبود بازپرس بزرگ‌ترین مشکل دادسرای بهارستان در رسیدگی به پرونده‌ها است که به 6 بازپرس نیاز مبرم وجود دارد و امیدواریم این مشکل ظرف ماه‌های آینده برطرف شود.
دادستان شهرستان بهارستان ادامه داد: در سال گذشته 13 فقره قتل عمد در بهارستان رُخ داد که تنها یک بازپرس می‌توانست به این پرونده‌ها رسیدگی کند.
صادقی سپس به شکل نامناسب زیرساخت‌های بهارستان اشاره کرد و افزود: متأسفانه برخی زد و بندها و توافقات رسمی توسط برخی مسئولان اثرات ناخوشایندی در شهرستان بهارستان به بار آورده است و در برخی از نقاط شهر نیز مردم متضرر شده‌اند که البته دستگاه قضا در برخورد با این موارد و صیانت از اموال مردم و بیت‌المال بسیار جدی است .
وی با اشاره به معضلات ایجاد شده توسط عطاری‌ها و فروش انواع قرص و دارو در این صنوف تصریح کرد: یکی از کارهای ارزشمندی که سیستم قضایی شهرستان بهارستان به آن پرداخت موضوع متادون‌درمانی در بهارستان بود که در این مورد چندین پزشک دستگیر و‌ چند مرکز درمانی نیز پلمب شد.
دادستان شهرستان بهارستان در ادامه بر عدم اجرای برنامه‌های فرهنگی در بهارستان انتقاد کرد و گفت: ما همواره بر پیشگیری از وقوع جرم تأکید داریم و شکی نیست عوامل مختلفی در سطح جامعه سبب بروز جرم می‌شود که در بیشتر موارد می‌توان با آموزش‌های عمومی، فرهنگ‌سازی و گسترش برنامه‌های فرهنگی از بروز آن جلوگیری کرد.
صادقی ادامه داد: برخورد دستگاه قضایی با پدیده زمین‌خواری و تجاوز به منافع عمومی قاطع و جدی است و با اقدامات پیشگیرانه تلاش می‌کنیم از حقوق بیت‌المال صیانت کنیم، علاوه بر این به دلیل فقر مالی، بیکاری و مشکلات اقتصادی آمار سرقت نیز در یک سال گذشته در بهارستان افزایش داشته است.
وی همچنین با اشاره به ورود جدی دادستانی به موضوع ساخت و سازهای غیرمجاز در بهارستان بیان کرد: به شهرداران اولتیماتوم داده‌ایم که با شدّت بیشتری با عوامل ساخت و ساز برخورد خواهیم کرد و انتظار داریم این معضل از درون شهرداری‌ها و شوراهای اسلامی نیز برطرف شود.
دادستان شهرستان بهارستان در پایان به کشف دو کارگاه بزرگ تولید موادمخدر صنعتی شیشه در بهارستان اشاره کرد و افزود: این دو کارگاه از بزرگترین کارگاه‌های تولید موادمخدر صنعتی از نوع شیشه در کشور بوده است که بیش از 2 هزار گرم شیشه کشف و 6 نفر نیز در این رابطه دستگیر و روانه زندان شدند.


همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان تهران را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر تهران در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEL87VCgty_dN5BJCQ
آخرین خبر تهران در اینستاگرام :
https://instagram.com/tehran_today_
آخرین خبر تهران در سروش :
http://sapp.ir/Tehranakhbar
آخرین خبر تهران در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/133431296C42fac08651