تسنیم/معاون نظارت و پایش حفاظت محیط زیست استان تهران از شناسایی تعداد ۱۳۵ واحد دامپروری در راستای بررسی معضلات زیست محیطی مسیر فرودگاه بین‌المللی امام(ره) خبر داد.
محمد رستگاری امروز در جمع خبرنگاران با اشاره به آخرین وضعیت ساماندهی واحدهای دامپروری اطراف فرودگاه امام خمینی(ره) اظهار داشت: بررسی و پیگیری استشمام بوی نامطبوع در اطراف فرودگاه امام(ره) از سال‌های گذشته در دستور کار پایش ویژه اداره حفاظت محیط زیست قرار گرفته است.
وی بیان کرد: براساس بررسی‌ها و اقدامات به عمل آمده یکی از کانون‌های بوی نامطبوع دامداری‌های واقع در مجتمع دام‌گستر است که شناسایی و ارزیابی عملکرد این واحدها در دستور کار قرار گرفت.
معاون نظارت و پایش حفاظت محیط زیست استان تهران افزود: هفته گذشته 135 واحد در این مجتمع شناسایی و اخطاریه زیست محیطی دریافت کردند.
رستگاری تصریح کرد: به منظور جلوگیری و کنترل فعالیت واحدهای آلاینده و کاهش انتشار بوی نامطبوع در مسیر فرودگاه امام خمینی(ره) عزم جدی وجود دارد و طبق قانون هوای پاک صاحبان صنایع ملزم به کنترل آلودگی در منشأ هستند و در صورت عدم اجرای آن در مهلت مقرر ضمن ممانعت از فعالیت آن‌ها موازین قانونی ملاک عمل قرار می‌گیرند.

همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان تهران را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر تهران در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEL87VCgty_dN5BJCQ
آخرین خبر تهران در اینستاگرام :
https://instagram.com/tehran_today_
آخرین خبر تهران در سروش :
http://sapp.ir/Tehranakhbar
آخرین خبر تهران در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/133431296C42fac08651