آخرین خبر/ سالن اجتماعات جای سوزن انداختن نبود.
جمعیتی که هر لحظه افزوده می شد پای صندلی هایی رابه سالن باز کرد که مدتها در اتاق های دیگر جا خوش کرده بودند.
برخلاف تودیع و معارفه فرمانداران گذشته که در سالن آمفی تئاتر شهرداری انجام می شد این مراسم در ساختمان فرمانداری قائم شهر برگزار شد تا کوچک بودنش را برای جمعیت دویست و چند هزار نفری شهرستان به رخ استاندار بکشد!

بیست و یکمین فرماندار قائم شهر هم رفت......
او که از پیشکسوتان وزارت کشور در مازندران است با حضور شش ساله اش در فرمانداری قائم شهر رکورد زد و ثابت کرد سن فقط یک عدد است و مدیران با تجربه و سالخورده ، فعال و پرتلاش هم می توانند باشند.....
طبیعتا حضور فرمانداری با موی سپید در قائم شهر ، انتظار شکل گیری تجربه های جدیدی از پیشرفت و آبادانی را در شهرستان بالا برد که مردمانش به واسطه بسته شدن درب کارخانه هایش از محرومیتهای فراوانی رنج می کشیدند. مردمانی که سفره هایشان روز به روز کوچکتر می شد و دست فروشی دغدغه اول و آخرشان شد در شهری که روزگاری نه چندان دور آبستن کار و تولید بود.....!
شهری که به کارخانه های نساجی اش شهرت داشت و تیم فوتبالی که پس از سالها انتظار به لیگ برتر راه پیدا کرد.
اما هنوز از چند دستِگی‌های مدیریتی رنج می برد و اختلافات سیاسی مانع از جذب اعتبارات ملی در ارائه طرحها و برنامه های مدون می شود.....
مهدی محمدی که اجرای طرحهای پایلوت کشاورزی ، پیگیری مطالبات کارگران کارخانه نساجی ، ساماندهی بازارچه های محلی و چهارشنبه بازار قائم شهر ، بازسازی استادیوم ورزشی شهید وطنی و رسیدگی به حوادث غیر مترقبه ای چون سیل اخیر و طوفان و یخبندان چند سال گذشته ..... را در کارنامه اجرایی خود دارد علاوه بر جلوگیری از موازی کاری های سیاسی در شهرستان ، تعامل نسبتن خوبی با رسانه ها و دستگاههای اجرایی و نظارتی برقرار کرد. اگرچه در برخی موارد از کشیده شدن مدیران همسو به میز محاکمه رسانه ها جلوگیری نمود اما کاستی های موجود هرگز از نگاه تیز بین خبرنگاران شهرستان پنهان نماند.
شاید با حضور بیش از 60 کارگروه تخصصی در شهرستان که جز در چند مورد ، اغلب جلساتشان بدون حضور خبرنگاران برگزار می شد ، برنامه محوری و نظارت دقیق بر عملکرد دستگاههای اجرایی انتظار دور از ذهنی نباشد! اما آمار بیکاری ، معوق ماندن بسیاری از پروژه های عمرانی ، توقف تولید در واحدهای صنعتی و بالا بودن آسیبهای اجتماعی ناشی از طلاق و اعتیاد در شهرستان ، موید کم کاری دستگاههای است که علی رغم تاکید فرماندار از وظایف ذاتی خود سرباز زده اند.
از همه اینها که بگذریم......
تودیع و معارفه فرماندار قائم شهر در شرایطی برگزار شد که چند ماهی به انتخابات مجلس شورای اسلامی نمانده است!
ترک فرمانداری و حضور در ساختمان استانداری با عنوان ریاست ستاد انتخاباتی ، اگرچه با اعلام نیاز از سوی استاندار و رضایت از سوی محمدی انجام شد اما ردپای کرسی های خالی بسیاری را در ساختمان فرمانداری قائم شهر برجای گذاشت.

شهرستان قائم شهر که همواره عرصه تاخت و تاز کاندیداهایی بوده
از هیچ اقدام تبلیغی و تخریبی برای خود و رقیبان خود ، روی گردان نبوده اند به فرماندار جدیدی از غرب استان واگذار شد که اهلیت آملی دارد. یحیی یوسف پور از جمله فرمانداران بدون حاشیه مازندران است که علی رغم داشتن سوابق مدیریتی فراوان، برای آشنایی با مسائل و چالشهای شهرستان نیاز به صرف زمان و پردازش راه حلهای مناسب برای حل و فصل آنها دارد......
نماینده خبرگان رهبری و امام جمعه مردم قائم شهر در جلسه تودیع و معارفه ، سعه صدر و مردم داری را از مهمترین خصوصیات اخلاقی مهدی محمدی برمی شمارد. فرمانداری که به دنبال حل مشکلات شهروندان بود ، به طبقه ضعیف جامعه توجه داشت و با وجود ناکافی بودن اعتبارات دولتی بر اجرای پروژه های نیمه تمام اصرار می ورزید.
رییس دادگستری و نماینده شورای تامین شهرستان نیز با تاکید بر قانون مداری ، ایستادگی و پای کار بودن فرماندار ، تکریم مدیران را در طول عمر مدیریتیشان مقدم بر تجلیل در مراسم تودیع و خداحافظی می داند.....
و استاندار مازندران که اینبار بر خلاف خلف وعده های گذشته ، حضور در مراسم تودیع و معارفه را بر خود لازم می شمارد ، ضمن بازگو کردن انتظارات از فرماندار جدید ، وی را به کنترل تنشهای سیاسی در زمان انتخابات و جلوگیری از شکل گیری فسادهای مالی و اقتصادی دعوت می کند و می گوید: مردم دیگر ظرفیت شنیدن اخبار اینچنینی را ندارند و تلاش مدیران باید به سمت جلب رضایتمندی مردم از نظام معطوف گردد.
فرماندار جدید هم که نشستن بر صندلی مدیر باتجربه ای چون مهدی محمدی را کاری سخت می داند، شایسته سالاری و استفاده از خرد جمعی را مهمترین اولویت خود توصیف می کند و می گوید:
هیچ توسعه ای بدون آرامش و امنیت اتفاق نمی افتد و امنیت در سرمایه گذاری بهترین راه برای رسیدن به اهداف اقتصادی نظام است.
یحیی یوسف پور با حضور در مزار شهدای گمنام و بازدید از ورزشگاه شهید وطنی قائم شهر ، اولین برنامه کاری خود را بعد از مراسم معارفه بست تا ضمن ارزیابی شرایط موجود ، عزم مدیریتی خویش را در جایگاه جدید نشان دهد.
حال باید دید که مرکب این مدیر تازه از راه رسیده تا چه اندازه از سوار پای در رکابش فرمان می برد و به دور از سرکشی های دوران ، او را به سر منزل مقصود می رساند......؟!

قائمشهر – مهتاب مظفری سوادکوهی/ تیر 98


همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان مازندران را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر مازندران در تلگرام :
http://T.me/joinchat/AAAAAECg77_wr3btFfTRpQ
آخرین خبر مازندران در اینستاگرام :
https://instagram.com/mazandaran_today
آخرین خبر مازندران در سروش :
http://sapp.ir/Mazandaran.Online
آخرین خبر مازندران در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/157483008Caead0dc3a9