آخرین خبر/ پنجاه درصد طلاق میاندورود برای افراد زیر بیست سال است!
رییس بهزیستی شهرستان میاندورود، گوینده این خبر شوکه کننده و بهت آور در روز گذشته بوده است.
هرچند که رییس بهزیستی میاندورود علت این اتفاقات تلخ را عدم مهارت زندگی، روانشناختی و مهارت سازگاری دانست، اما پرسش اصلی این است که به طور کلی ازدواج نوجوانان زیر بیست سال در این شهرستان، خود اشتباهی فاحش است چه رسد به طلاق؟!
در زمانه‌ای که بزرگسالانش از عدم داشتن مهارت لازم برای شروع زندگی مشترک و یک رابطه سالم زناشویی در رنج هستند و طلاق مثل سرطان به جان خانواده‌ها افتاده است، ازدواج و طلاق بیست ساله‌ها طنز تلخی بیش نیست!!
طلاق، متاسفانه امروزه به یکی از بزرگ‌ترین معضلات جامعه ایرانی تبدیل شده است. مبحثی که در گذشته اصلا موضوعیتی نداشت و بسیاری از خانواده‌ها آنقدر آن را قبیح می‌دانستند که حتی اگر دختران و عروس‌هایشان زیر باد کتک همسر، جان به جان آفرین تسلیم می‌کرد با گفتن این جمله که: با لباس سپید عروسی رفتی با لباس سپید (کفن) هم بیرون می‌روی! کل موضوع را فیصله می‌دادند، حالا آنقدر قبح آن شکسته شده است که خانواده‌ها، بدون کوچکترین چک و چانه‌ای با طلاق فرزندان‌شان موافقت می‌کنند و دادگاه‌ها پر شده از پرونده‌های تلنبار شده‌ای که قرار است خیلی از سر و سامان پیدا کرده‌ها را بی سر و سامان کنند...!!
البته که دادگاه‌ها همچنان هم از مخالفان واقعی و اصلی طلاق در خانواده‌ها بشمار می‌روند و بهزیستی به کمک مددکاران و مشاوران اجتماعی در پی آن هستند تا بسیاری از جدایی‌ها را به آشتی ختم کنند اما درست به همان دلیل که رییس بهزیستی شهرستان میاندورود گفته است، علت بسیاری از طلاق‌ها عدم داشتن مهارت لازم برای تشکیل یک زندگی مشترک بدون دردسر است.
بسیاری از زوج‌های جوان در ازدواج بدنبال فردی می‌گردند که بیشترین شباهت‌ها را به لحاظ اخلاقی و شخصی و ‌... به آنها داشته باشد و حال آنکه تفاهم، اساسا به معنای درک متقابل یکدیگر و احترام به نظر و شخصیت طرف مقابل است و اینکه دوست داشته باشیم با فردی که وارد زندگی مشترک می‌شویم به طور مطلق دارای مشابهت باشیم تقریبا امری غیرممکن است و دقیقا منشاء بسیاری از اختلافات و جدایی‌ها همین عدم درک درست از معنای تفاهم است.
اما به هر ترتیب، موضوع طلاق زیر بیست سال، یک فاجعه اجتماعی است که از مسئولان امر در میاندورود انتظار می‌رود فکری برای رفع این بحران اجتماعی کنند و مسلما در گام اول باید در فکر کاهش ازدواج زیر بیست سال و تغییر نگرش ازدواج زودرس در خانواده‌ها باشند.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان مازندران را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر مازندران در تلگرام :
http://T.me/joinchat/AAAAAECg77_wr3btFfTRpQ
آخرین خبر مازندران در اینستاگرام :
https://instagram.com/mazandaran_today
آخرین خبر مازندران در سروش :
http://sapp.ir/Mazandaran.Online
آخرین خبر مازندران در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/157483008Caead0dc3a9