تسنیم/معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری تهران با اشاره به ورود خودروهای حمل آرد به محدوده طرح ترافیک تهران گفت: به‌زودی در مورد ورود خودروهای حمل آرد به محدوده طرح ترافیک شهر تهران و جریمه آن‌ها مکاتبه‌ای با پلیس راهور انجام می‌شود.
محمد امامی امین امروز در حاشیه شورای آرد و نان در جمع خبرنگاران با اشاره به ضرورت حل مشکل تأمین آرد نانوایان اظهار داشت: در حال حاضر به دلیل پیش‌رو بودن تعطیلات، ازدحامی از سوی نانوایان برای خرید آرد وجود دارد که تمهیدات لازم برای تأمین آرد نانوایان اندیشیده شده است.
وی همچنین به مشکل حمل آرد اشاره کرد و افزود: رانندگان تجاری حمل آرد برای صرفه اقتصادی مجبور به بارگیری خارج از ظرفیت هستند که این امر سبب شده با جریمه پلیس راه تهران کرج به تهران روبه‌رو شوند و بنابراین بارگیری آرد از کرج به تهران را متوقف کردند که به‌زودی در مورد ورود خودروهای حمل آرد به محدوده طرح ترافیک شهر تهران و جریمه آن‌ها مکاتبه‌ای با پلیس راهور انجام می‌شود.
معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار تهران بیان کرد: با توجه به ظرفیت‌های موجود در استان تهران و تأمین آرد، خرید این محصول از استان البرز معنایی ندارد این در حالی است که کارخانجات آرد استان تهران گله‌مند هستند که چرا نانوایی‌های استان تهران از آن‌ها آرد خریداری نمی‌کنند و خبازان بهتر است این آرد را از کارخانجات تهران خریداری کنند.
امامی امین سپس تأکید کرد: در مورد خرید گندم از کشاورزان با توجه به تقاضای بالای کارخانجات آرد و تولید ماکارونی برای خرید این محصول استراتژیک فرمانداران شهرستان‌های استان با زحمت کشاورزان را متقاعد به فروش محصول خود به دولت می‌کنند.
وی در پایان با اشاره به فرآیند سیستمی استعلامات اعطای پروانه و زمانبر بودن این فرایند خاطرنشان کرد: در حال حاضر 61 واحد نانوایی آزادپز در سامانه ثبت‌نام کرده و منتظر دریافت پروانه کسب هستند که تاکنون 11 مورد موفق به دریافت مجوز شده و مقرر شد سهمیه این واحدها حداکثر تا 3 ماه آینده حفظ شود.

همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان تهران را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر تهران در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEL87VCgty_dN5BJCQ
آخرین خبر تهران در اینستاگرام :
https://instagram.com/tehran_today_
آخرین خبر تهران در سروش :
http://sapp.ir/Tehranakhbar
آخرین خبر تهران در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/133431296C42fac08651