تسنیم/رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان فیروزکوه از مهار دو مورد آتش‌سوزی در روزهای اخیر در بیش از ۵ هکتار راضی مراتع این شهرستان خبر داد.
جمشید جویباری امروز در جمع خبرنگاران با اشاره به وقوع دو مورد آتش‌سوزی در مراتع فیروزکوه اظهار داشت: یک مورد آتش‌سوزی در مراتع انزها به میزان 2 هزار مترمربع اتفاق افتاد که با حضور به موقع نیروهای منابع طبیعی اطفاء شد و آتش‌سوزی دیگر در مراتع هرانده به وسعت 5 هکتار به وقوع پیوست که با توجه به صعب‌العبور بودن و وزش باد پس از ساعت‌ها تلاش از سوی مأموران یگان حفاظت منابع طبیعی این شهرستان آتش‌سوزی مهار و از گسترش آن جلوگیری به عمل آمد.
وی ادامه داد: با توجه به خشک شدن پوشش گیاهی و گرم شدن هوا احتمال وقوع آتش‌سوزی در این عرصه‌ها افزایش یافته که بر این اساس رعایت نکات ایمنی از سوی گردشگران و شهروندان بسیار حائز اهمیت بوده چرا که بر اثر کوچک‌ترین سهل‌انگاری و بی‌احتیاطی حوادث ناگواری در طبیعت رخ می‌دهد.
رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان فیروزکوه بیان کرد: شهرستان فیروزکوه 230 هزار هکتار مراتع ییلاقی دارد که جهت حفظ، نگهداری و پایداری پوشش گیاهی و ایجاد تعادل دام و مرتع، اجرای پروژه مدیریت چرا و کنترل دام در سطح مراتع این شهرستان در حال اجراست که از زمان شروع این پروژه تاکنون با 4 مورد ورود دام غیرمجاز به مراتع برخورد قضائی صورت گرفته است.
جویباری با بیان اینکه شماره تلفن 1504 آماده دریافت گزارش‌های مردمی جهت مقابله با آتش‌سوزی یا هرگونه تخریب و تصرف در عرصه‌های منابع طبیعی است گفت: از عموم مردم درخواست می‌شود تا در سفرهای برون شهری و مراجعه به عرصه‌های طبیعی از روشن کردن آتش، انداختن ته سیگار و بطری‌های شیشه‌ای به طبیعت خودداری کنند.

همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان تهران را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر تهران در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEL87VCgty_dN5BJCQ
آخرین خبر تهران در اینستاگرام :
https://instagram.com/tehran_today_
آخرین خبر تهران در سروش :
http://sapp.ir/Tehranakhbar
آخرین خبر تهران در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/133431296C42fac08651