رکنا/رئیس پایگاه نهم پلیس آگاهی تهران بزرگ از دستگیری زورگیران خشنی خبر داد که مالباخت ها را با ضربات چاقو و شوکر مورد زورگیری قرار می دادند و سپس آنها را در بیابان رها می کردند.
اواخر سال گذشته بود که مأموران پایگاه نهم پلیس آگاهی تهران بزرگ درجریان زروگیری های چند سارق حرفه ای در حوزه استحفاظی خود قرار گرفتند.زن جوانی که به عنوان مالباخته به پلیس آگاهی مراجعه کرده بود در اظهاراتش به مأموران گفت:روز قبل وقتی برای رفتن از سرکار به خانه کنار،خیابان منتظر تاکسی بودم ،یک خودروی شخصی توقف کرد ،نگاهی که به داخل خودور انداختم. زن جوانی داخل خودرو و روی صندلی جلو نشسته بود.با دیدن این زن خیالم راحت شد که مرد راننده مسافرکش است.اما اشتباه فکر می کردم ، بعد از چند متر خودرو تغییر مسیر داد و وارد یک راه فرعی شد،تازه آن جا بود که متوجه شدم آن زن هم با دو مرد سارق هم دست است.
زن جوان در ادامه اظهاراتش گفت: مرد جوانی که کنارم نشسته بود و با ماسک صورتش را پوشانده بود چاقویی روی گردنم گذاشت .از ترس زبانم بند آمده بود.هرچه التماس می کردم با من کاری نداشته باشند حرف به گوششان نمی رفت.سرانجام وقتی با چاقو چندین ضربه به من وارد کردند ،پس از سرقت گوشی و پول و طلاهایم با زور کارت بانک و رمز بانکم را گرفتند مرا در یک خیابان خلوت و دورافتاده رهایم کردند.
سرهنگ حسن سرهنگ کرم حسنوند در گفت و گو با خبرنگار رکنا اظهار داشت:با توجه به اظهارات مالباخته ها تیم وِیژه ای از کارآگاهان پلیس آگاهی با دستور مقام قضایی تحقیقات گسترده ای را در این زمینه آغاز کردند. بررسی های تکمیلی نشان می داد این باند زورگیری به صورت کاملا گسترده ای در استان های همجوار تهران سرقت هایشان را انجام می دهند و به احتمال زیاد چند عضو این باند از اعضای یک خانواده هستند.
وی در ادامه گفت: هیچ سرنخی از سارقان در دست نبودو از آنجایی سارقان در هنگام سرقت صورت های خود را با ماسک پوشانده بودند و حتی شماره پلاک خودوری خود را نیز تغییر داده بودند تا شناسایی نشوند پرونده پیچیده ای را روبه روی کارآگاهان قرار داده بود اما مأموران پلیس آگاهی سردسته باند به نام علی که از سارقان سابقه دار بود را شناسایی کرده و موفق شدند در عملیاتی پچییده پلیس او و مادرش را که در سرقت ها حضور داشت دستگیر کنند.
با اعترافات دو متهم دستگیر شده مشخص شد اعضای این باند از ابتدای صبح کار خود را آغاز می کردند و پس از فراهم کردن خودروی مورد نظرشان پس از سوار کردن مسافران زورگیری های خود را انجام می دادند.
اما این پایان ماجرا نبود و در تحقیقات تکمیلی مشخص شد اعضای این باند در شهرهای استان گلستان نیز به این شیوه سرقت هایشان را انجام می دادند.
سرانجام با اطلاعات که متهمان در اختیار پلیس گذاشتند دو هم دست دیگر آنها نیز درتهران و کرج دستگیر شدند و به این ترتیب پرونده به مرحله پایانی خود رسید.
سرهنگ حسنوند اضافه کرد:سارقان از دو خودروی سرقتی که تاکسی بوده و همچنین یک خودروی پراید نقره ای رنگ که ارقام پلاکش را دست کاری کرده بودند سرقت ها و زورگیری هایشان استفاده می کردند و اگر شهروندان به این سبک و روش مورد زورگیری و سرقت قرار گرفته اند می توانند با مراجعه به پلیس شکایت خود را پیگیری کنند.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان تهران را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر تهران در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEL87VCgty_dN5BJCQ
آخرین خبر تهران در اینستاگرام :
https://instagram.com/tehran_today_
آخرین خبر تهران در سروش :
http://sapp.ir/Tehranakhbar
آخرین خبر تهران در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/133431296C42fac08651