تسنیم/مدیرکل امور روستایی و شوراهای استاندار تهران با اشاره به اینکه شاخصه‌های روستایی در روستاهای محروم بهتر از شاخصه‌های روستاهای استان تهران است گفت: روستاهای استان تهران با مشکل آب و گاز مواجه هستند.
با اشاره به عمده مشکلات روستاهای استان تهران اظهار داشت: شاخصه‌های روستایی در روستاهای محروم بهتر از شاخصه‌های روستاهای استان تهران است و متأسفانه اکثر روستاهای استان تهران با مشکل آب و گاز مواجه هستند.
وی بیان کرد:‌ یک ‌هزار و 36 روستا در سطح استان تهران وجود دارد که 442 روستا دارای دهیاری و 302 روستا فاقد دهیاری هستند.
مدیرکل امور روستایی و شوراهای استاندار تهران در ادامه با اشاره به لزوم توجه به روستاهای استان تهران لفزود: برنامه‌های ویژه‌ای در حوزه روستاها در دستورکار قرار دارد تا مدیریت روستاها را منظم و تقویت و توسعه زیرساخت‌ها به ‌عنوان یکی از شاخصه‌های توسعه روستایی در اولویت کاری مسئولان قرار گیرد.
پرندوار همچنین عنوان کرد: برنامه محور بودن از اصول اولیه توسعه روستاها است و باید با توجه به ظرفیت هر روستا ضمن تقویت زیرساخت‌ها به تقویت ظرفیت‌ها جهت توسعه روستا و افزایش میزان اشتغال پرداخت.
وی در پایان نیز با اشاره به ضرورت تهیه نقشه راه توسعه روستاهای استان تهران خاطرنشان کرد: طرح‌های هادی روستایی باید بر اساس واقعیت و منطبق بر زندگی روستانشینان باشد در همین راستا در کوتاه‌ترین زمان نقشه راه توسعه روستاهای استان تهران مشخص شود.

همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان تهران را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر تهران در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEL87VCgty_dN5BJCQ
آخرین خبر تهران در اینستاگرام :
https://instagram.com/tehran_today_
آخرین خبر تهران در سروش :
http://sapp.ir/Tehranakhbar
آخرین خبر تهران در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/133431296C42fac08651