فارس/رئیس شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر دماوند از کشف 100 کیلوگرم مواد مخدر طی سه ماه اخیر در این شهرستان خبر داد و گفت: توانمند سازی معتادان مد نظر قرار دارد.
مجید صفری در سخنرانی پیش از خطبه‌های نماز جمعه دماوند در جمع نمازگزاران اظهار کرد: 100 کیلوگرم مواد مخدر در سه ماه اخیر در دماوند کشف و ضبط شد
وی افزود: در سال گذشته بیش از 188 کیلوگرم مواد مخدر در شهرستان دماوند کشف و ضبط شده؛ در سه ماهه اول سال جاری بیش از 100 کیلوگرم مواد مخدر تاکنون کشف و ضبط شده است.
فرماندار شهرستان دماوند گفت: در سنوات گذشته در بحث مواد مخدر از دو یا سه نوع از آن مطلع بودیم، اما در حال حاضر بیش از 400 نوع مواد روان گردان وجود دارد که باید با مراقبت از این بلایا دوری کنیم.
صفری تصریح کرد: در صورت مشاهده هرگونه رفتار غیرمعقول از کودکان خانواده‌ها باید در اسرع وقت نسبت به پیشگیری این موضوع اقدام کنن؛ در شهرستان دماوند بیشتر وقت و انرژی خود را صرف پیشگیری از ابتلا به این موضوع کردیم.
وی بیان کرد: با توجه به حساسیت سال جاری به ویژه هم در بحث مشکلات اقتصادی و هم در بحث مسائل مربوط به انتخابات نباید از کوچک‌ترین موضوع در شهرستان دماوند غافل شویم.
فرماندار شهرستان دماوند افزود: اعضای شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر تمام تلاششان مقابله با توزیع مواد مخدر است؛ جلسات شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر شهرستان دماوند به صورت منظم و در سال گذشته 12 نشست هماهنگی برگزار شده است.
وی گفت: بنا بر گزارش‌های رسیده در دو ماهه اخیر اقدامات خوبی در این حوزه صورت گرفته است که انتظار می‌رود با قوت و جدیت ادامه داشته و در کنار آنها، کارهای پژوهشی و تحقیقی هم در این حوزه صورت گیرد.
رئیس شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر شهرستان دماوند تصریح کرد: با حضور و تقویت پلیس‌های تخصصی میزان رشد توزیع و استفاده و حتی فروش مواد مخدر در دماوند را کم خواهیم کرد؛ بر اساس قانون برنامه ششم اقدامات پیشگیرانه در خصوص اعتیاد یک اولویت است، البته توانمند سازی معتادان نیز مد نظر قرار دارد.
صفری اضافه کرد: برای رسیدن به اهداف ترسیمی در مبارزه با مواد مخدر باید دستگاه‌ها از روزمرگی خارج شده و راه‌های بازگرداندن معتادان به جامعه مورد پیگیری و بررسی قرار گیرد.


همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان تهران را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر تهران در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEL87VCgty_dN5BJCQ
آخرین خبر تهران در اینستاگرام :
https://instagram.com/tehran_today_
آخرین خبر تهران در سروش :
http://sapp.ir/Tehranakhbar
آخرین خبر تهران در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/133431296C42fac08651