تسنیم/دادستان نظامی تهران با اشاره به ورود ۶ میلیون و ۲۹۰ هزار پرونده در سال ۹۷ به دستگاه قضایی گفت: گاهی اطاله دادرسی موضوع را ادامه‌دار می‌کند که باید تلاش داشت تا خدمات به خوبی پیگیری و به سر منزل مقصود برسد.
غلامعباس ترکی ظهر امروز در سخنرانی پیش از خطبه نماز جمعه شهریار با اشاره به پیگیری تخصصی نسبت به شکایات مرتبط با نیروهای مسلح اظهار داشت: به منظور ارائه خدمات بهتر در غرب استان تهران مجتمع قضایی افتتاح شده تا دسترسی مردم به این مراجع قضایی بهبود پیدا کند.
وی سپس با تأکید بر برخورد قانونی با موضوع کشف حجاب در خودروها بیان کرد: برای انجام اقدامات بهتر نوع برخورد مأموران باید ابلاغ شده و اشکالات قانونی نیز برطرف شود، مقاومت در مقابل قوای نظامی در زمان مأموریت در قانون مشخص نشده است اما این امر از طرف فرد خاطی دفاع مشروع محسوب نمی‌شود بنابراین اگر نارضایتی وجود داشته باشد مرجع نظامی پیگیر آن است و مجتمع قضایی در شهریار نیز به طور جدی این موضوعات را پیگیری می‌کند.
دادستان نظامی تهران همچنین با اشاره به تدابیر لازم برای تحقق بیانیه گام دوم انقلاب افزود: سند تحول دستگاه قضایی با توجه به توصیه‌های مقام معظم رهبری مدون شده و مورد تأکید قرار دارد همچنان که در دیدار اخیر نیز دفاع از حقوق مردم و خوش اخلاقی با مراجعان و نظارت مطلوب در امور و برخورد قاطع با فساد نیز مورد تأکید بسیار قرار گرفت.
ترکی با اشاره به ورود 6 میلیون و 290 هزار پرونده در سال گذشته به دستگاه قضایی تصریح کرد: گاهی اطاله دادرسی موضوع را ادامه‌دار می‌کند اما با این وجود باید تلاش داشت تا خدمات به خوبی پیگیری و به سر منزل مقصود برسد.
وی ادامه داد: آلودگی زیست محیطی در معادن، پسماندها، تغییر اراضی کشاورزی و باغ تالارها، مهاجرت، بحران اشتغال، بیکاری و غیره از مشکلات امروز غرب استان تهران است اما ظرفیت‌های بالقوه‌ای نیز وجود دارد که امیدواریم مسئولان این مناطق و مهم‌تر از آن مسئولان در شهرستان شهریار با استفاده از ظرفیت‌ها در مسیر کاهش چالش‌ها و آسیب‌ها گام برداشته و سبب بهبود خدمات می‌شوند.
دادستان نظامی تهران گفت: در سال 180 هزار پرونده در دادسرا و شورای حل اختلاف شهریار وارد می‌شود که البته با کمبود نیرو نیز روبه رو هستیم اما با تلاش مضاعف دستگاه قضایی خدمات خوبی تاکنون ارائه شده است.
ترکی در پایان خاطرنشان کرد: همراهی مردم و مسئولان مهم‌ترین اصلی است که امروز نیازمند آن هستیم که به طور حتم هر کجا ورود مردم مشهود، ملموس و پرشور در کنار مسئولان بود به بهترین‌ها دست پیدا کردیم.

همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان تهران را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر تهران در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEL87VCgty_dN5BJCQ
آخرین خبر تهران در اینستاگرام :
https://instagram.com/tehran_today_
آخرین خبر تهران در سروش :
http://sapp.ir/Tehranakhbar
آخرین خبر تهران در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/133431296C42fac08651