ایرنا/کیفیت هوای پایتخت امروز (شنبه) با وجود افزایش ۲ واحدی غلظت آلاینده‌های ذرات معلق با قطر کمتر از ۲.۵ میکرون در مقایسه با روز گذشته با شاخص ۷۸ برای شصت و ششمین روز در سال جاری سالم است.
«شاخص کیفیت هوا (Air Quality Index = AQI) معیاری برای تعیین روزانه کیفیت هوا و میزان ارتباط آن با سطوح سلامتی افراد است که به ترتیب از صفر تا ۵۰ در شرایط پاک (سبز)، ۵۱ تا ۱۰۰ در شرایط سالم (زرد و حدمجاز استاندارد یا حد سلامت)، ۱۰۱ تا ۱۵۰ در شرایط ناسالم برای گروه حساس (نارنجی)، ۱۵۱ تا ۲۰۰ در شرایط ناسالم (قرمز)، ۲۰۱ تا ۳۰۰ در شرایط بسیار ناسالم (بنفش) و ۳۰۱ تا ۵۰۰ در شرایط خطرناک (ارغوانی) تعیین شده است.»
به گزارش از شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، میانگین غلظت آلاینده ذرات معلق با قطر کمتر از ۲، ۵ میکرون هوای پایتخت در ۲۴ ساعت گذشته منتهی به ساعت ۱۱ امروز از ۷۶ به ۷۸ افزایش داشته است.
در همین مدت میزان آلاینده ذرات معلق با قطر کمتر از ۱۰ میکرون همچون روز گذشته بر روی شاخص ۵۶ قرار دارد و آلاینده منوکسیدکربن نیز از ۲۸ به ۳۳ افزایش داشته است.
بر این اساس، ایستگاه‌های شهرداری منطقه ۲، ژئوفیزیک (منطقه ۶) و تربیت مدرس (منطقه ۶) به ترتیب با شاخص‌های ۱۳۳، ۱۲۹ و ۱۲۵ بیشترین آلایندگی را در سطح مناطق شهر تهران طی ۲۴ ساعت گذشته داشتند.
همچنین ایستگاه‌های پونک (منطقه پنج) با شاخص ۴۸، ستاد بحران (منطقه ۷) و شهرداری منطقه ۱۶ با شاخص ۵۶ و دانشگاه شهید بهشتی (منطقه یک) با شاخص ۵۹ کم‌ترین آلایندگی را در سطح مناطق تهران طی این مدت داشتند.
تاکنون تهران ۲۵ روز هوای پاک، ۶۶ روز هوای سالم و ۱۰ روز ناسالم برای گروه‌های حساس را تجربه کرده است در حالی که در مدت مشابه سال ۹۷، تعداد روزهای پاک تهران هشت روز، روزهای سالم ۵۸ و ناسالم برای گروه‌های حساس به ۱۲ روز رسیده بود.

همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان تهران را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر تهران در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEL87VCgty_dN5BJCQ
آخرین خبر تهران در اینستاگرام :
https://instagram.com/tehran_today_
آخرین خبر تهران در سروش :
http://sapp.ir/Tehranakhbar
آخرین خبر تهران در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/133431296C42fac08651