همشهری آنلاین/علی امام در مراسم انعقاد تفاهم‌نامه همکاری با معاونت علمی و فناوری ریاست‌جمهوری جهت ساخت یک رام قطار شهری مترو در پایتخت، اظهار داشت: در حال حاضر در خطوط یک تا ۷ مترو خدمت‌رسانی به شهروندان انجام می‌گیرد و بر اساس‌ آخرین بازنگری طرح جامع ریلی قرار شده است که ۴ خط دیگر به خطوط مترو اضافه شود.
او گفت: در حال حاضر از همه ظرفیت‌های خط یک تا ۷ استفاده نمی‌شود و مهم‌ترین دلایل آن کمبود واگن است. البته کارخانه های متعددی در این زمینه داشته‌ایم ولی فعالیت آنها تا کنون به ۴۰ درصد هم نرسیده است.
مدیرعامل شرکت مترو تهران و حومه ادامه داد:‌ در حال حاضر با توافق شهرداری با معاونت علمی و فناوری ریاست‌جمهوری تلاش شده که ظرفیت تولید داخل را برای ساخت واگن‌های مترو از کمتر از ۴۰ درصد به ۸۵ درصد برسانیم.
امام در پایان بیان کرد: اگر خط ۷ مترو که از طریق آن اکنون خدمت‌رسانی به شهروندان می‌شود؛ کامل بشود به طور کلی هزار واگن مترو در تهران کم داریم و اگر ۴ خط دیگر به خطوط مترو اضافه شود هزار مورد دیگر نیز واگن کمبود خواهیم داشت و این در حالی است که در حال حاضر از ۱۴۰۰ واگن موجود همه آنها فعال نیستند و بخشی برای تعمیر و نوسازی به حالت استندبای درآمده است.

همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان تهران را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر تهران در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEL87VCgty_dN5BJCQ
آخرین خبر تهران در اینستاگرام :
https://instagram.com/tehran_today_
آخرین خبر تهران در سروش :
http://sapp.ir/Tehranakhbar
آخرین خبر تهران در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/133431296C42fac08651