الف/معاون استاندار تهران گفت: نانوایان مدعی هستند که در این چهار سال همه قیمت‌ها افزایش پیدا کرده است و آن‌ها خواستار افزایش قیمت نان هستند که این درخواست نانوایان است که ما شاهد کاهش حجم و کیفیت نان هستیم.
محمد امامی امین معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار تهران در گفت‌وگو با فارس درخصوص افزایش قیمت نان از سوی استانداری، اظهار داشت: چنینی چیزی در این خصوص صحت ندارد و این خبر تکذیب می‌شود ما در روز گذشته جلسه شورای آرد و نان داشته‌ایم، اتحادیه های آرد و نان چندین سال است که درخواست اصلاح قیمت نان را دارند.
وی گفت: آردی که به نانوایان تحویل داده می‌شود با توجه به اینکه قیمت خرید گندم امسال ۱۸۵۰ تومان است تا وقتی که گندم به آرد تبدیل شود و پس از حمل و نقل قیمت تمام شده آن چیزی نزدیک به ۳۵۰۰ تومان می‌رسد و دولت آرد را ۴۰۰ تومان برای نانوایان دولتی و ۱۴۵۰ تومان برای آزاد پزان تحویل می‌دهد.
معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار تهران عنوان کرد: البته ما چیزی به نام نانوایی آزادپز نداریم چون همان آرد ۱۴۵۰ تومان یعنی چیزی حدود۳۵۰۰ تومان تمام می‌شود و تقریبا می توان از آن به عنوان آرد کم یارانه و آرد پر یارانه نام برد.
امامی امین افزود‌: نانوایان مدعی هستند که در این چهار سال همه قیمت‌ها افزایش پیدا کرده است و ما باید افزایش قیمت نان را داشته باشیم که این درخواست نانوایان است که ما شاهد کاهش حجم و کیفیت نان هستیم.
وی بیان کرد: ما باید شرایط فعلی را ساماندهی کنیم چرا که خیلی از نانواها به خودی خود قیمت نان را افزایش داده‌اند و این نابسامانی مورد تایید ما نیست و باید به گونه‌ای عمل بشود که مردم نگران این موضوع نباشند.
معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار تهران در پایان گفت: در برخی از استانها، استانداری ها بر اساس اختیاراتی که داشتند تغییرات قیمتی نان را داده‌اند ولی ما در استان تهران حدود چهار سال است که قیمت نان را تغییر نداده ایم و همان نرخ قبلی را دارد.


همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان تهران را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر تهران در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEL87VCgty_dN5BJCQ
آخرین خبر تهران در اینستاگرام :
https://instagram.com/tehran_today_
آخرین خبر تهران در سروش :
http://sapp.ir/Tehranakhbar
آخرین خبر تهران در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/133431296C42fac08651