تسنیم/ سیاوش محمدی در گفت‌وگویی اظهار داشت: از عصر دیروز با نفوذ هوای خنک، دمای هوا در سطح استان به ویژه در مناطق مرکزی کاهش یافته به طوری که بیشینه دما در شهرستان نمین با هفت درجه کاهش تنها به 18 درجه سلسیوس رسید و در مناطق شمالی و بخش‌هایی از مناطق مرکزی بارش باران رخ داد که بیشترین میزان بارش از ایستگاه بارانسنجی انگوت گرمی با 11 میلیمتر به ثبت رسید.
وی افزود: بر اساس نقشه‌های هواشناسی با ادامه فعالیت این سامانه و استقرار پرفشار سطح زمین در منطقه، طی امروز تا ظهر فردا ضمن تداوم وزش باد شمالی، آسمان استان غالبا ابری و در برخی مناطق مه‌آلود پیش بینی می‌شود که در مناطقی از استان بارش باران گاهی به صورت رگبار و رعدوبرق نیز انتظار می‌رود.
مدیرکل هواشناسی استان اردبیل بیان کرد: سرعت وزش باد در بعضی ساعات در مناطق مرکزی و جنوبی استان تند تا نسبتا شدید پیش‌بینی می‌شود.
محمدی گفت: امروز و به ویژه امشب به دلیل وزش بادهای خنک شمالی کاهش دما در سطح استان به ویژه در شهرستان‌های اردبیل، نمین، سرعین، مشگین‌شهر و خلخال محسوس خواهد بود.
مدیرکل هواشناسی استان اردبیل تصریح کرد: تا قبل از ظهر فردا در گردنه‌های حیران و الماس هوایی مه آلود توام با بارش باران پیش بینی می‌شود.
وی افزود: از ظهر فردا با خروج این سامانه جوی از استان به تدریج از میزان ابرها کاسته شده اما هوای خنک در مناطق مرکزی و شهرستان خلخال تا اواخر هفته تداوم خواهد داشت.
محمدی گفت: بر این اساس از روز چهارشنبه تا آخر هفته، جوی نسبتا پایدار با آسمانی صاف تا نیمه ابری گاهی با وزش باد در سطح استان پیش بینی می‌شود که دمای هوا نیز در مناطق شمالی و شهرستان کوثر به تدریج روند افزایشی خواهد داشت.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان اردبیل را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر اردبیل در تلگرام :
http://telegram.me/joinchat/AAAAAEKMRiNB88Qz3ta3yA
آخرین خبر اردبیل در اینستاگرام :
https://instagram.com/ardabiltoday
آخرین خبر اردبیل در سروش :
https://sapp.ir/Ardebil.online
آخرین خبر اردبیل در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/155975680Ca4c0334253