صدا و سیما/ فرمانده انتظامی استان اردبیل در گفتگویی درباره نحوه درگیری نیروهای انتظامی با قاچاقچیان گفت: مرزبانان هنگ مرزی شهرستان گرمی ساعت 21 و 30 دقیقه امشب مطلع شدند که در حوزه پاسگاه «پاشنه ور» افرادی مشغول حفاری غیر مجاز هستند ؛ مرزبانان به محل مراجعه کردند اما حفاران بلافاصله به طرف مرزبانان تیراندازی و یکی از آنها را از ناحیه دست مجروح کردند و در تاریکی شب متواری شدند.
سردار هوشنگ حسینی افزود: ماموران مرزبانی بلافاصله موضوع را به شورای تامین شهرستان اطلاع دادند و به دنبال آن ، فرمانده انتظامی گرمی دستور داد نیروهای پلیس ورودی های این شهر را کنترل کنند.
فرمانده انتظامی استان اردبیل تصریح کرد: یکی از گروه های گشت پلیس حوالی ساعت یازده امشب در محله «الله درق» گرمی خودروی پژو 405 نوک مدادی را دیدند که با سرعت از کنار آنها رد شد به تیر چراغ برق برخورد کرد. ماموران برای کمک رسانی به خودرو نزدیک شدند غافل از اینکه سرنشینان این خودرو ، همان قاچاقچیان متواری هستند. در این حین قاچاقچیان که دو نفر بودند، به طرف آنها شلیک کردند که یکی از ماموران بنام گروهبان یکم محمد محمودزاده در دم شهید و مامور دیگر مجروح شد ، اما سرگروه گشت با شجاعت بلافاصله هر دو فراری را هدف قرار داد که یکی از آنها کشته و دیگری مجروح شد.
سردار حسینی با اشاره به اینکه حال دو مامور مجروح شده خوب است گفت: قاچاقچی زخمی نیز در بیمارستان بستری شده و حالش وخیم است.
او افزود: در پایان حادثه درگیری ، یک قبضه اسلحه کلاشنیکف قاچاقچی ها به همراه 47 فشنگ شلیک نشده ضبط و پس از تشکیل پرونده به مراجع قضایی تحویل داده شد.
شهرستان مرزی گرمی در 100 کیلومتری شمال اردبیل و در همسایگی جمهوری آذربایجان قرار دارد.
مناطق مختلفی در شهرستان گرمی از دوران باستان محل زندگی بشر بوده اند . قدمت برخی آثار باستانی کشف شده در این مناطق به دوره نوسنگی و عصر آهن می رسد.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان اردبیل را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر اردبیل در تلگرام :
http://telegram.me/joinchat/AAAAAEKMRiNB88Qz3ta3yA
آخرین خبر اردبیل در اینستاگرام :
https://instagram.com/ardabiltoday
آخرین خبر اردبیل در سروش :
https://sapp.ir/Ardebil.online
آخرین خبر اردبیل در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/155975680Ca4c0334253