تسنیم/رئیس جهاد دانشگاهی کردستان با اشاره به اینکه یکهزار و ۲۶۷ قرارداد نگهداری از خون بند ناف در استان منعقد شده است، گفت: باید این میزان افزایش یابد.
چیا سهراب‌نژاد در نشست خبری با اصحاب رسانه استان که در جهاد دانشگاهی کردستان برگزار شد، اظهار داشت: جهاد دانشگاهی کردستان از سال 85 فعالیت خود را در استان کردستان آغاز کرده است.
وی افزود: فعالیت بانک خون بند ناف رویان از سال 88 در این واحد استانی کلید خورد.
رئیس جهاد دانشگاهی کردستان گفت: باید با تلاش و کمک اصحاب‌رسانه، مردم استان را با فعالیت و مزایای بانک خون رویان آشنا کرد و قدمی را در راستای آگاهی‌بخشی مردم اجرا کرد.
وی با اعلام اینکه تا به امروز یکهزار و 267 قرارداد نگهداری از خون بند ناف در استان منعقد شده است، خاطرنشان کرد: باید با توجه به جمعیت و افزایش نیاز روز افزون به مزایای خون بند ناف، این میزان در کردستان افزایش یابد.
سهراب‌نژاد با ذکر اینکه در راستای آگاه‌سازی مردم اقدامات شایان توجهی لحاظ شده است، ادامه داد: از جمله این اقدامات می‌توان به برگزاری سمینارهای تخصصی با حضور پزشکان، برگزاری همایش عمومی، نشست با مسئولان امور بانوان ادارات، تبلیغات محیطی، نصب بنر و بیلبورد تبلیغاتی، ساخت انیمیشن، تبلیغات در فضای مجازی و حضور در مطب پزشکان و دیدار چهره به چهره با مردم اشاره کرد.
رئیس جهاد دانشگاهی کردستان در پایان یادآور شد: خوشبختانه فعالیت مرکز فناوری بن یاخته‌های رویان جهاد دانشگاهی در تمام شهرستان‌های استان به‌جز شهرستان‌های دهگلان و دیواندره برقرار است.
همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان کردستان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر کردستان در تلگرام :
https://telegram.me/joinchat/AAAAAEIzkR_omLO41FJL8g
آخرین خبر کردستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/kurdistan.online
آخرین خبر کردستان در سروش :
http://sapp.ir/Kurdistan.Online
آخرین خبر کردستان در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/156368896Ccff9858d34