آخرین خبر/ ‍ مرتضی عمرانی مدیر فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری بابل برنامه های شهرداری را در ایام دهه کرامت تشریح کرد.
نظر به اینکه فعالیت های فرهنگی شهرداری بابل، حسب تاکید شهردار محترم، متاثر از اندیشه های دینی و در عین حال شاد و با شور و حرارت طراحی و اجرا می شود، اطمینان داریم سلیقه ها و گرایش های مختلف به این برنامه ها گرایش پیدا خواهند کرد چرا که این برنامه ها را بر اساس نگرش های مختلف و منطبق با موازین اخلاقی و اعتقادی تنظیم خواهیم کرد.
از آنجائیکه میلاد حضرت معصومه(س) و امام رضا(ع) را در پیش داریم، تصمیم گرفتیم از انوار پر برکت آن آستان قدس، بیشتر بهره ببریم و از همین رو، تابش آفتاب معصومیت و کرامت رضوی را بر برنامه های فرهنگی شهرداری بابل در دهه کرامت خواهیم داشت.
برای اجرای این برنامه ها دو منطقه پیاده راه آیت الله سعیدی و گلستان نوشیروانی در نظر گرفته شده است، که پیاده راه آیت الله سعیدی در روزهای چهارشنبه و پنجشنبه، ۱۲ و ۱۳ تیرماه، از ساعت ۱۸:۳۰ تا ۲۱:۳۰به مناسبت میلاد حضرت معصومه(س)، ویژه برنامه های شادی مانند ایستگاه رادیو کرامت، تئاتر خیابانی، غرفه نقاشی کودکان و مولودی خوانی همراه با برپایی ایستگاه صلواتی اجرا می شود که با محوریت بانوان و دختران خواهد بود و امیدواریم سیره آن بانوی دو عالم هم به خوبی معرفی شود.
روزهای ۲۲ و ۲۳ تیرماه که میلاد امام رضا (ع) است نیز با هدف ترویج سیره رضوی برنامه هایی در همین مکان برگزار می شود و در قالب جُنگ شادی، برنامه هایی مانند استندآپ کمدی، مسابقات تفریحی، آتش بازی، ایستگاه صلواتی و غیره هم انجام می شود.
برنامه های گلستان نوشیروانی را هم در تمام ۱۰ روز دهه کرامت، از ۱۲ تا ۲۳ تیر از ساعت ۱۸:۳۰ الی ۲۱:۳۰ برگزار خواهد شد که شامل تئاتر خیابانی، نمایش عروسکی، بازی های محلی، مسابقات تفریحی ورزشی و همچنین مشاوره خانواده از برنامه هایی است که در این ایام مبارک برای عموم مردم در نظر گرفته شده است.
روز دختر فرصت مغتنمی است که از برخی دختران که در سنین پایین به الگوی صبر و پایداری تبدیل شده اند، قدردانی شود که دیدار از فرزندان شهدای مدافع حرم به مناسبت میلاد حضرت معصومه(س) انجام خواهد شد و امیدواریم با حضور آنها در عرصه های اجتماعی، فرهنگ متعالی ایثار و شهادت، بسط و گسترش بیشتری یابد.
در پایان، از دیگر برنامه های ویژه ای که برگزار خواهد شد، برنامه ای برای دختران بی سرپرست و بدسرپرست است که طی بازدید از مرکز نگهداری از آنها اجرا خواهد شد و این مهم را دنبال می کنیم که تهدیدهایی که در زندگی آنها وجود داشت را به فرصت هایی تبدیل کنیم که بعنوان سرمایه اجتماعی به جامعه باز گردد.


همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان مازندران را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر مازندران در تلگرام :
http://T.me/joinchat/AAAAAECg77_wr3btFfTRpQ
آخرین خبر مازندران در اینستاگرام :
https://instagram.com/mazandaran_tday
آخرین خبر مازندران در سروش :
http://sapp.ir/Mazandaran.Online
آخرین خبر مازندران در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/157483008Caead0dc3a9