سازمان راه و شهرسازی/در سه ماهه سال 98 کارت هوشمند 154 نفر از رانندگان متخلف در کمیسیون ماده 11 استان به مدت یک‌ماه لغو گردیده است.
محمد دالوند رئیس اداره حقوقی راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای لرستان با تاکید بر برخورد جدی با متخلفان حوزه حمل‌ونقل گفت: از ابتدای سال 98 تا پایان خرداد ماه، سه جلسه کمیسیون ماده 11 برای رسیدگی به تخلفات رانندگان استان برگزار شده است که از مجموع 274 پرونده وارده، تعداد 117 راننده تذکر کتبی گرفتند، کارت هوشمند 154‌نفر به مدت یک‌ماه لغو و برای یک نفر نیز برائت صادر گردید.
وی افزود: در سال 1397 نیز یازده جلسه کمیسیون ماده 11 در استان برگزار شد که 563 پرونده تخلف رانندگان بررسی و از این تعداد پرونده 243 نفر تذکر کتبی با درج در پرونده دریافت کردند، کارت هوشمند 318 نفر به مدت یک‌ماه لغو و برای دو نفر نیز برائت صادر شد.
دالوند اظهار کرد: فقدان بارنامه دولتی و صورت‌وضعیت‌ مسافری، نارضایتی مسافران، اضافه‌تناژ و مغایرت مندرجات بارنامه و صورت‌وضعیت از بارزترین تخلفات این رانندگان به شمار می رود.
وی در ادامه گفت: در سه جلسه کمیسیون ماده 12 استان که طی سه ماهه سال جاری برگزار شده، 72پرونده مورد بررسی قرار گرفته است که از این تعداد 62 مورد منجر به تذکر کتبی با درج در پرونده، 6 شرکت محکوم به پرداخت جریمه نقدی و برای 4 شرکت نیز رای برائت صادر شده است.
رئیس اداره حقوقی راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای لرستان خاطرنشان کرد: در سال 97 نیز 8 جلسه کمیسیون ماده 12 برگزار شد که از مجموع 113 پرونده رسیده، 36 مورد تذکر کتبی با درج در پرونده، 52 شرکت به پرداخت جریمه نقدی محکوم شدند، برای 21 شرکت رای برائت صادر و 4شرکت نیز به‌صورت موقت به مدت یکماه تعطیل گردیدند.
دالوند درج کرایه کمتر از تعرفه مصوب، عدم تطبیق شرکت با ضوابط تاسیس و مغایرت در ثبت سیستم را از عمده تخلفات در این بخش عنوان کرد و افزود: بیشترین تخلفات در هر دو کمیسیون ماده 11 و 12 استان مربوط به حوزه کالا بوده است.
رئیس اداره حقوقی راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای لرستان با بیان اینکه تعداد پرونده های تصادفات در سال گذشته 77 فقره بوده است، گفت: از این تعداد پرونده 61 فقره مختومه شده، در 56 مورد آرا به له اداره کل و 5 مورد علیه این اداره کل صادر شده است.
دالوند اضافه کرد: در سه ماهه سال جاری نیز 20 فقره پرونده تصادفات در این اداره کل تشکیل شده که تاکنون یک مورد آن منجر به صدور رای به له گردیده است.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان لرستان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر لرستان در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAER79gyRIBxjXujBsw
آخرین خبر لرستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/lorestan_today
آخرین خبر لرستان در سروش :
http://sapp.ir/Lorestan.Online
آخرین خبر لرستان در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/157614080C3b49475ad9