آخرین خبر/ مامور فداکار کلانتری 11 مرکزی شهرستان طالقان با رشادت ، با ورود به رودخانه خروشان شاهرود طالقان و با به خطر انداختن جان خود ، جسد پدری را که برای نجات فرزندش داخل آب رفته و مفقود شده بود از رودخانه بیرون آورد.
سرهنگ سید صالح برزگری فرمانده انتظامی شهرستان طالقان در گفت و گو با خبرنگار پایگاه خبری پلیس ، با اعلام این خبر گفت : ساعت 12 ظهر 11 تیرماه ، تلفن مرکز فوریت های پلیسی 110 از سقوط پدری به همراه فرزندش به رودخانه شاهرود در روستای جوستان شهرستان طالقان خبر داد .
وی بیان کرد : بلافاصله ماموران کلانتری 11 مرکزی طالقان به محل حادثه اعزام و پس از بررسی های اولیه مطلع شدند که پسربچه ای حدوداً 11 ساله به داخل رودخانه افتاده و پدرش برای نجات وی وارد رودخانه شده اما شدت و حجم بالای آب رودخانه توان وی را گرفته و جریان آب ، او را با خود می برد .
این مقام انتظامی گفت : با تلاش ماموران پلیس و همراهی اهالی روستا ، پسر 11 ساله از آب بیرون آورده شده و با کمک عوامل اورژانس علائم حیاتی در وی احیاء و بلافاصله به درمانگاه و از آن جا با اورژانس هوایی به بیمارستان منتقل شد.
سرهنگ برزگری افزود : با توجه به مفقود بودن پدر خانواده ؛ ماموران پلیس به همراه عوامل هلال احمر طول مسیر رودخانه را برای یافتن وی طی کردند که پس از چندین ساعت تلاش و پیگیری در ساعت 15 عصر روز حادثه در محدوده پل ورودی روستای "نساء علیا" فرد مورد نظر مشاهده شد که تا این لحظه مشخص نبود در قید حیات است یا فوت کرده .
وی گفت : با توجه به این که رودخانه بسیار خروشان بود و احتمال خطر برای افرادی که قصد نجات وی را داشتند بسیار زیاد بود ، بنابراین افراد حاضر در کنار رودخانه و محل حادثه برای رفتن به داخل آب مردد بودند .
فرمانده انتظامی شهرستان طالقان اظهار کرد: با توجه به این شرایط خطرناک رودخانه ، استواریکم "حسین ارمنده ای" با رشادت و ازخودگذشتگی به داخل رودخانه رفته ، که آب های خروشان برای مدت زمانی او را با خود می بردولی با سعی و تلاش فراوان مسیر رودخانه را شنا کرده و پس از رسیدن به فرد غرق شده در حالی که خود دیگر رمقی نداشت ، وی را به بیرون رودخانه انتقال داد .
سرهنگ برزگری ادامه داد : بلافاصله عوامل اورژانس و هلال احمر که در محل حادثه حضور داشتند ، اقدامات امدادی را انجام دادند اما متاسفانه تلاش ها نتیجه ای نداد و فرد غرق شده جان خود را از دست داد.
وی افزود : اهالی روستا و گردشگرانی که در آن محل حضور داشتند از رشادت و از خودگذشتگی این مامور وظیفه شناس به وجد آمده و او را مورد تشویق قرار دادند.
فرمانده انتظامی شهرستان طالقان با اشاره به فرمایش مقام معظم رهبری(مدظله العالی) که فرمودند: «اگر یک یا دو سازمان وظیفه خود را به درستی انجام ندهند ولی نیروی انتظامی وظیفه خود را به درستی انجام دهد باعث آبروی نظام خواهد شد.» گفت : نیروی انتظامی همواره با تبعیت از ولایت فقیه و منویات معظم له در انجام وظایفش تلاش کرده که مصداق آن عمل این مامور فداکار است .همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان البرز را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر البرز در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAD7vghQEyylArDddOA
آخرین خبر البرز در اینستاگرام :
https://instagram.com/alborztoday
آخرین خبر البرز در سروش :
http://sapp.ir/Alborz.online
آخرین خبر البرز در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/162463744C6827f642af