آخرین خبر/ رئیس پلیس فتا استان از دستگیری کلاهبردار اینترنتی که از طریق کانال تلگرامی و تبلیغات برای جذب فالور طعمه های خود را برای خرید شارژرایگان ترغیب کرده و از طریق بدافزارهای خاص اقدام به برداشت یک میلیارد ریال از حساب کاربران کرده بود خبر داد .
سرهنگ محمد اقبالی در گفت و گو با خبرنگار پایگاه خبری پلیس با اعلام این خبر گفت : در پی مراجعه فردی به پلیس فتا استان و اظهار شکایت مبنی بر دسترسی غیر مجاز به شبکه تلگرامی وی و فرزندش و برداشت غیر مجاز اطلاعات حساب آن ها بلافاصله موضوع تحت بررسی قرار گرفت .
وی افزود :بلافاصله تیمی از کارشناسان زبده پلیس فتا وارد عمل شده و با اقدامات فنی صورت گرفته بر روی گوشی شکات موفق شدند بدافزار مخربی را شناسایی کنند که هنگامی که کاربران قصد خرید شارژ رایگان را داشته اند ، بد افزار مورد نظر از طریق نرم افزار خرید شارژ رایگان وارد گوشی تلفن همراه آن ها شده و به اطلاعات شان دسترسی پیدا کرده است .
سرهنگ اقبالی گفت: کارشناسان پلیس فتا با انجام اقدامات پلیسی در نهایت شماره تلفنی که اطلاعات گوشی شاکی و فرزندش به آن ارسال می شد را شناسایی کردند که مشخص شد شماره متعلق به خانمی در یکی از استان های غربی کشور است و بر اساس آخرین بررسی ها در حال حاضر در اختیار پسرش قرار دارد .
رئیس پلیس فتا استان البرز بیان کرد: در ادامه رسیدگی به پرونده ، متهم به پلیس فتا دعوت و در تحقیق از وی ابتدا منکر هرگونه جرمی شد اما پس از مواجه شدن با مدارک و مستندات موجود لب به اعتراف گشوده و به دسترسی غیر مجاز و برداشت از حساب 30 نفر از شهروندان در سراسر کشور به میزان یک میلیارد ریال و تبدیل آن به ارز دیجیتال اعتراف کرد .
این مقام انتظامی در خصوص شیوه و شگرد متهم گفت : نامبرده ابتدا از طریق کانال های تلگرامی اقدام به تبلیغ برای افزایش فالور در شبکه اجتماعی اینستاگرام کرده و پس از متقاعد کردن کاربران به نصب بدافزار از طریق درگاه بانکی به اطلاعات حساب (cvv و رمز دوم و ...) آن ها دسترسی یافته و اقدام به برداشت غیر مجاز از حساب آن ها می کرد .
سرهنگ اقبالی با بیان این که متهم با قرار وثیقه 2 میلیاردی روانه زندان شد تصریح کرد: تاکنون بیش از 15 نفراز مالباختگان درسراسرکشورشناسایی شده‌ و تلاش برای شناسایی سایر مالباختگان ادامه دارد.
رئیس پلیس فتا استان البرز با بیان این که چنانچه افراد با این شیوه مورد کلاهبرداری قرار گرفته اند از آن ها خواست برای پیگیری شکایت خود به پلیس فتا استان البرز در میدان طالقانی کرج مراجعه کنند .
سرهنگ اقبالی گفت: با توجه به فعالیت گسترده کلاهبرداران در فضای مجازی ، کاربران از دانلود و نصب برنامه های کاربردی از منابع ناشناس و ارائه اطلاعات حساب از درگاه های ناشناس و غیر مجاز خودداری کنند.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان البرز را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر البرز در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAD7vghQEyylArDddOA
آخرین خبر البرز در اینستاگرام :
https://instagram.com/alborztoday
آخرین خبر البرز در سروش :
http://sapp.ir/Alborz.online
آخرین خبر البرز در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/162463744C6827f642af