تسنیم/ نوید دانایی در گفت‌وگویی اظهار داشت: این میزان امید به زندگی نشان‌دهنده سطح بالای شاخص‌های اقتصادی، اجتماعی و سلامت، در این استان است.
وی با اشاره به میزان مرگ‌ومیر مادر و نوزاد در این استان نیز گفت: یکی از شاخص‌های بهداشتی در کشور میزان مرگ‌ومیر مادر و نوزادان و کودکان زیر 5 سال است که در این استان به علت سطح بالای شاخص‌های سلامت میزان مرگ‌ومیر مادر در سال گذشته صفر بوده است.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان با اشاره به اقدامات این دانشگاه در راستای افزایش خدمات پیش بیمارستانی نیز گفت: ناوگان اورژانس 115 امسال به 2 دستگاه آمبولانس شاسی‌بلند تجهیز شد.
دانایی با اشاره به تهیه و تجهیز هلیکوپتر آمبولانس در دانشگاه علوم پزشکی این استان گفت: این مهم با هدف کمک به کاهش مرگ‌ومیر حوادث جاده‌ای در این استان انجام‌شده است.
وی با اشاره به اجرای طرح ملی کنترل فشارخون در این استان نیز گفت: اجرای طرح ملی کنترل فشارخون از 17 خرداد در این استان آغازشده و تا پانزدهم تیرماه ادامه دارد.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان خاطرنشان کرد: خوشبختانه با همراهی همه دستگاه‌های اجرایی این دانشگاه در اجرای طرح تاکنون جزو دانشگاه‌های برتر در کشور بوده و در حال حاضر 70 درصد جمعیت بالای 30 سال غربالگری فشارخون آن‌ها انجام و اطلاعات نیز ثبت‌ شده است.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان سمنان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر سمنان در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAENNWvIqZvWEhdCBvg
آخرین خبر سمنان در اینستاگرام :
https://instagram.com/semnan_today
آخرین خبر سمنان در سروش :
http://sapp.ir/Semnan.Online
آخرین خبر سمنان در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/163446784C56991a062c