فارس/ منوچهر فخری بعدازظهر امروز در گفت‌وگو با خبرنگاران با اشاره به وقوع چندین زلزله‌ در شهرستان دامغان، اظهار کرد: از صبح امروز، چندین مورد زلزله در دامغان احساس شده که کمترین آنها 2.5 و بیشترین آنها 4.7 ریشتر بوده است.
وی افزود: با دستور استاندار سمنان، از لحظات اولیه تکرار زلزله در شهرستان دامغان، ستاد مدیریت بحران با حضور مدیرکل مدیریت بحران و مدیران کل دستگاه‌های مرتبط در این شهرستان تشکیل شده است.
معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار سمنان ادامه داد: اعضای ستاد مدیریت بحران با حضور در مناطق زلزله‌زده شهرستان دامغان، بازدید میدانی کاملی را به انجام رساندند.
فخری اضافه کرد: به‌منظور پیش‌بینی و آمادگی برابر هرگونه تهدید احتمالی، تمام دستگاه‌های امدادی و خدمات‌رسان در شهرستان دامغان در آماده‌باش کامل هستند.
وی بیان کرد: هم‌اکنون مدیرکل مدیریت بحران استانداری سمنان و سرپرست جمعیت هلال‌احمر استان به‌اتفاق جمعی از مدیران مرتبط در شهرستان دامغان حضور دارند.
معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار سمنان تصریح کرد: مردم ضمن حفظ خونسردی و آرامش خود، به‌منظور مقابله با هرگونه خطر احتمالی آمادگی کامل داشته باشند.
فخری افزود: از صبح امروز تا حوالی ساعت 13:30، چندین بار زلزله مناطق مختلفی از شهرستان دامغان را لرزاند؛ اما از این ساعت به بعد زلزله‌های رخ‌داده روند کاهشی داشته است.
وی گفت: در ارتباط تلفنی انجام‌شده با نجار، معاون وزیر کشور و رئیس ستاد مدیریت بحران ضمن ارائه اطلاعات و موارد اتفاقات رخ‌داده بر لزوم آمادگی کامل شهرستان‌های دامغان، سمنان و شاهرود و همچنین استان‌های هم‌جوار تأکید شد.
معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار سمنان خاطرنشان کرد: مردم به شایعات منتشرشده در فضای مجازی توجه نکنند و اخبار دقیق حوادث را از ستاد مدیریت بحران استان و یا فرمانداری دامغان دریافت کنند.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان سمنان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر سمنان در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAENNWvIqZvWEhdCBvg
آخرین خبر سمنان در اینستاگرام :
https://instagram.com/semnan_today
آخرین خبر سمنان در سروش :
http://sapp.ir/Semnan.Online
آخرین خبر سمنان در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/163446784C56991a062c