ایرنا/ مطالعه این طرح که از سال ۹۳ از سوی مشاور تحت نظارت اداره کل راه و شهر سازی شروع و باید در سال ۹۵ وارد فاز اجرایی می شد تاکنون بلاتکلیف مانده و دلیل به تعویق افتادن این طرح مخالفت شورای شهر و شهردار مشگین شهر با هدف افزایش تراکم مسکونی است.
یکی دیگر از چالش های این طرح خارج شدن برخی از اراضی واقع در خیاوچای از محدوده شهری و اضافه شدن برخی اراضی خارج از محدوده به طرح جامع شهری است.
اکبر بهنامجو، استاندار اردبیل در این جلسه گفت: این طرح دارای نواقص بیشتری است که باید بازنگری و اصلاح شود و لازم است تا یک ماه آینده این طرح با حضور کارشناسان در کمیته تخصصی بررسی و نتیجه نهایی گرفته شود.
وی بیان کرد: در این طرح مشاور باید ساختار جمعیتی را بیشتر مد نظر قرار دهد ضمن اینکه باید برای باز کردن گره ترافیک مشگین شهر اقدامات لازم پیش بینی شود.
بهنامجو اضافه کرد: سه شهر اردبیل، سرعین و مشگین شهر بیشترین ترافیک شهری را دارند که باید متولیان امر برنامه ریزی دقیقی برای کاهش حجم ترافیک در این سه شهر گردشگری داشته باشند.
فرماندار مشگین شهر هم گفت: طرح های جامع شهری بیشتر از اینکه به عنوان توسعه شهر مطرح باشد جلوه سیاسی به خود گرفته و تبعات بیشتری را بوجود می آورد.
اکبر صمدی افزود: در طرح جامع شهری مشگین شهر جلسات متعددی برگزار شد و قرار بود که نواقص برطرف شود ولی این نواقص نه تنها برطرف نشده بلکه بر آنها افزوده شده است.
فرماندار مشگین شهر گفت: یکی از نقص های اساسی طرح کاهش مساحت محدوده پیشنهادی است که باید بازنگری و اصلاح شود.
صمدی بیان کرد: در خیاو چای هم محدوده شهر لحاظ نشده و بررسی ها نشان می دهد آن قسمت که دارای ساخت و سازهای غیرقانونی در محدوده خیاو چایی بعنوان محدوده شهر تلقی شده و جاهایی هم که ساخت و ساز درآن مجاز است غیر محدوده لحاظ شده است.
وی ادامه داد: ۱۳۰ هکتار از اراضی خیاو چایی طبق طرح جامع از محدوده خارج و دستخوش ساخت و ساز های غیر مجاز می شود و پیشنهاد این است که راه و شهرسازی و مشاور طرح نسبت به آن بازنگری کند.
رحمت انوری، شهردار مشگین شهر هم طرح جامع این شهر را ناقص دانست و گفت: طرح جامع باید منطبق با واقعیت باشد و مشاور نه تنها مشکلات را بدرستی بررسی نکرده بلکه بر آن افزوده است.
وی بیان کرد: توسعه مسکونی، افزایش فضای سبز و اصلاح ورودی های شهر با انتخاب متولی باید در طرح لحاظ شود.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان اردبیل را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر اردبیل در تلگرام :
http://telegram.me/joinchat/AAAAAEKMRiNB88Qz3ta3yA
آخرین خبر اردبیل در اینستاگرام :
https://instagram.com/ardabiltoday
آخرین خبر اردبیل در سروش :
https://sapp.ir/Ardebil.online
آخرین خبر اردبیل در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/155975680Ca4c0334253