برنا/زمانی که محمد کودک چهار ساله به همراه دوستان خود در محوطه شهرک پیامبر اعظم(ص) هرمزگان مشغول بازی بود به یکباره مورد حمله یک سگ خیابانی قرار گرفت و ....
این کودک در حالی که از ناحیه پهلو و پای راست دچار آسیب دیدگی شده بود، به مجتمع آموزشی پژوهشی درمانی پیامبر اعظم (ص) انتقال داده شد.
این در حالیست که در سال های گذشته همواره شاهد اخبار مبارزه باسگ های ولگرد در کلان شهرها و شهرهای ایران بودیم و در حال حاضر بندرعباس به عنوان قطب اقتصادی ایران چند ماهی است که باهجوم بیش از اندازه سگ های ولگرد با وجود گرمای شدید روبرو شده است بندرعباس که از طرفی پذیرای سگ های ولگرد شده است که هر روز هم دارد به تعداد آنها افزوده می شود و از طرفی هم بدون شک هیچ کس با کشتار آنها موافق نیست اما در این بین باید توجه شود که مزاحمت ها و وحشت اندازی این سگهای ولگرد برای اهالی این شهر کلافه کننده شده است و روزانه می توان به راحتی وحشت زدگی و صحنه های ناراحت کننده ای ناشی از حضور این موجودات بی گناه در شهر رادید اما وفور سگهای بدون صاحب در محیط های شهری و روستایی ، حاشیه شهرها خسارت‌های اقتصادی، بهداشتی و اجتماعی فراوانی به همراه دارد که ابلا به هاری،کزاز، گازگرفتگی و ... ازتبعات ادامه این روند است سگهای بدون صاحب معمولا در دو گروه با رفتار دوستانه و خجالتی و رفتاری کاملا تهاجمی و خطرناک با عنوان سگهای گزند دسته بندی می شوند. گروه اول حیواناتی هستند که با دیدن مردم دم تکان می دهند و دوست دارند از دست مردم چیزی به عنوان غذا برای خوردن دریافت کنند اما گروه دوم با رفتاری تهاجمی روزها فعالیت کمتری دارند و بخش اصلی بیداری و جستجوی غذا را در ساعات پایانی شب انجام می دهند که باید برای دسته دوم و اول چاره اندیشی شود چرا که به شدت میتوانند برای مردم شهر خطر ساز باشند. همچنین امید واریم این سگ های ولگرد دسته دوم برای کودکان بندرعباسی که با خنک شدن آب و هوای شهر در کوچه و محله شروع به بازی می کنند خطر آفرینی نکنند و ما بازهم شاهد “نوش دارو پس از مرگ سهراب” نباشیم حال این سوال مطرح است که متولی جمع آوری این سگ‌های ولگرد کیست؟ تا کار جمع آوری و نگهداری این سگ‌ها را برعهده گیرد، با وجود اینکه متولی ساماندهی سگ‌های بدون صاحب در محدوده و حریم شهرها بر عهده شهرداری است و همچنین اعلام شده است که مدیریت مناطق چهارگانه و حفاظت از حیات وحش در کشور بر عهده سازمان حفاظت محیط زیست است، بنابراین انتظار می‌رود تا این سازمان‌ها با همکاری یکدیگر تصمیمی برای جمع آوری این سگ‌ها گیرند امید است با همت مسئولان دیگر شاهد این رخداد شوم نباشیم.
همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان هرمزگان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر هرمزگان در تلگرام:
https://t.me/joinchat/AAAAAEMf_BpioJfkQL_L2A
آخرین خبر هرمزگان در اینستاگرام :
https://instagram.com/hormozgan.today
آخرین خبر هرمزگان در سروش :
http://sapp.ir/Hormozgan.Online
آخرین خبر هرمزگان در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/159907840C378e037121