ایرنا/ ایجاد یک شهربازی در مرکز استان سمنان با نزدیک به ۲۰۰ هزار نفر جمعیت با قابلیت ویژه تفریحی، به طور قطع در زمینه های مختلف جمعیتی، اجتماعی و اقتصادی یک ضرورت و دارای توجیه اقتصادی است.
شهربازی با امکانات خوب، دستگاه های متنوع و جانمایی مناسب نقش موثر و انکارناپذیر در جذب گردشگر، رونق اقتصادی، تخلیه هیجان ها و تقویت نشاط اجتماعی مردم شهر سمنان دارد.
در سمنان ۲ شهربازی کوچک یکی در بوستان شقایق و دیگری در بوستان ۱۷ شهریور قرار دارد که مجموع دستگاه های تفریحی هر یک از این ۲ مرکز کمتر از ۱۵ دستگاه است، این در حالیست که این ۲ مجموعه بازی در شهر سمنان در فصل تابستان تا پاسی از شب و تا حدود ۲ بامداد به شهروندان خدمات می دهد و این نشان از اشتیاق مردم به فضای تفریحی دارد.
شواهد حاکیست تعداد دستگاه و این تعداد شهربازی با توجه به استقبال خوب مردم سمنان برای پاسخگویی به نیاز شهروندان کافی نیست.
به نظر می رسد شهرداری سمنان با توجه به شرایط مالی خود، فعالیت در زمینه های مختلف مانند فضای سبز شهری، نظافت، زیباسازی و بهسازی شهر را در اولویت دارد و ایجاد شهربازی در اولویت اول و دوم این نهاد به شمار نمی رود، ولی شهرداری می تواند با حمایت و جذب سرمایه گذار برای ایجاد شهربازی در سمنان اقدام کند.
سمنان، سرخه و مهدیشهر سه شهرستان نزدیک به هم در مجموع با جمعیتی بالغ بر ۲۷۰ هزار نفر اما محروم از شهربازی هستند که احداث یک شهر بازی با مکان یابی مناسب می تواند به توجیه اقتصادی این طرح بیفزاید.
در ایجاد شهربازی لزومی وجود ندارد که صرفاً در مرکز و محدوده شهر اجرا شود بلکه می توان با احداث شهربازی در مسیر سمنان به مهدیشهر که منتهی به منطقه کوهستانی و خوش آب و هواست به ایجاد جاذبه ای برای رونق صنعت گردشگری، جذب گردشگران و تقویت نشاط اجتماعی کمک کرد.
شرایط اقتصادی کشور و تنگناهای بودجه‌ای بر کسی پوشیده نیست، اما می‌توان با کمک سرمایه‌گذار با الگوگیری از شهربازی‌های سرپوشیده استان‌های همجوار مانند تهران، مازندران و قم شهربازی با مقیاس کوچک‌تر در فضای سرپوشیده و چند منظوره در سمنان ایجاد کرد که در ۱۲ ماه سال پذیرای علاقه مندان باشد.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان سمنان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر سمنان در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAENNWvIqZvWEhdCBvg
آخرین خبر سمنان در اینستاگرام :
https://instagram.com/semnan_today
آخرین خبر سمنان در سروش :
http://sapp.ir/Semnan.Online
آخرین خبر سمنان در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/163446784C56991a062c