فارس/ رئیس پلیس فتا فرماندهی انتظامی استان ایلام گفت: کلاهبرداری از طریق ارسال پیامک و تماس تلفنی به‌رغم اطلاع‌رسانی گسترده همچنان قربانی می‌گیرد.
سرهنگ علی جمالی، رئیس پلیس فتا فرماندهی انتظامی استان ایلام گفت: کلاهبرداران برای خالی کردن حساب‌های بانکی شهروندان با ارسال پیامک و یا تماس تلفنی اعلام می‌کنند که از طرف نهادهای مختلف از جمله وزارتخانه‌ها، صداوسیما، و... با طرح موضوعاتی همچون برنده شدن در مسابقات و ارتقاء سیم کارت اعلام می‌کنند که برنده جایزه نقدی شده و برای دریافت آن باید به دستگاه عابر بانک مراجعه کرده و سپس با ترفندهای مختلف حساب بانکی شهروندان را خالی می‌کنند.
وی افزود: از شهروندان درخواست داریم به هیچ وجه به چنین پیامک‌ها و تماس‌های تلفنی توجه نکنند و در صورت مشاهده چنین مواردی بدون هیچ‌گونه اقدامی یا ارسال اطلاعات بانکی سریعاً با پلیس فتا ارتباط برقرار کرده و از مشاوره‌های کارشناسان پلیس فتا بهره‌مند شوند.
رئیس پلیس فتا فرماندهی انتظامی استان در پایان اضافه کرد: پلیس فتا فرماندهی انتظامی استان ایلام به‌صورت شبانه روزی از طریق وب سایت www.cyberpolice.ir بخش گزارشات مردمی و یا با شماره تلفن‌های 6-21821133-084 به صورت شبانه‌روزی آماده ارائه خدمات‌رسانی و پاسخگویی به شهروندان گرامی است.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان ایلام را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر ایلام در تلگرام :
https://telegram.me/joinchat/AAAAAEJoYw5sb596nU7kpg
آخرین خبر ایلام در اینستاگرام :
https://www.instagram.com/ilamkhabar_today
آخرین خبر ایلام در سروش :
http://sapp.ir/Ilam.online
آخرین خبر ایلام در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/159645696Cfa1f01671a