ایرنا/میگو با توجه به ارزش صادراتی که در جهان دارد می تواند جایگزین خوبی برای سایر منابع درآمدی کشور همچون نفت باشد و این ظرفیت مهم در استان هرمزگان و شهرستان میناب بیش از پیش نیازمند توجه است.
معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری هرمزگان گفت: میگو فرآورده ای است که قابلیت بسیار خوبی برای صادرات دارد و منبع مهم ارزآوری برای کشور است که باید این صنعت به صورت ویژه در دستور کار باشد.
ایرج حیدری روز یکشنبه در نشست کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید و صادرات غیرنفتی استان که به میزبانی بندر تیاب میناب برگزار شد، افزود: شهرستان میناب با توجه به اجرای طرح های متعدد سرمایه‌گذاری در حوزه‌های مختلف به ویژه پرورش میگو و رونق صادراتی که برخوردار است، آینده درخشانی دارد.
رییس کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید و صادرات غیرنفتی هرمزگان اظهارداشت: در شرایط فعلی بندر تیاب میناب نیز از رونق بسیار خوبی برخوردار است و در حال تبدیل شدن به قطب پرورش میگو در استان است که باید بیش از پیش تقویت شود.
حیدری ادامه داد: بیشتر طرح های سرمایه‌گذاری که سال گذشته در شهرک صنعتی تیاب میناب کلنگ زنی شد هم اکنون به ثمر نشسته که تحقق این مهم حاصل کار دسته جمعی است.
وی با اشاره به اهمیت و نقش شهرک های صنعتی در رونق و توسعه شهرستان میناب نیز گفت: تکمیل شهرک های صنعتی جدید در مناطق تیاب، تیرور و هشتبندی باتوجه به نقشی که در ایجاد اشتغال دارند، زمینه ساز آینده درخشانی برای این منطقه خواهد بود.
معاون استاندار هرمزگان گفت: با توجه به توسعه چشمگیر بندر تیاب میناب تکمیل مرحله دوم شهرک صنعتی این منطقه با مساحت ۱۲۰ هکتار در دستور قرار می گیرد که انتظار می رود تمامی دستگاه های اجرایی متولی نسبت به تحقق این مهم اقدام نمایند.
وی بیان داشت: اجرای این طرح (شهرک صنعتی تیاب) موجب تحولی جدی در رونق این منطقه و همچنین ایجاد فرصت های جدید شغلی در شهرستان میناب می شود.
همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان هرمزگان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر هرمزگان در تلگرام:
https://t.me/joinchat/AAAAAEMf_BpioJfkQL_L2A
آخرین خبر هرمزگان در اینستاگرام :
https://instagram.com/hormozgan.today
آخرین خبر هرمزگان در سروش :
http://sapp.ir/Hormozgan.Online
آخرین خبر هرمزگان در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/159907840C378e037121