فارس/ رئیس سازمان اورژانس کشور گفت: به دنبال خریداری هزار آمبولانس دیگر با وجود شرایط تحریمی برای اورژانس هستیم و روز به روز شرایط ناوگان اورژانس بهتر می‌شود.

پیرحسین کولیوند ظهر امروز در آیین افتتاح محل جدید مرکز ارتباطات و فرماندهی عملیات اورژانس استان قم و آیین رونمایی از سامانه اتوماسیون اورژانس کشور با اشاره به اقدامات اورژانس اظهار کرد: رهبر معظم انقلاب در بیانیه گام دوم جوانان را خطاب قرار دادند و اقدامات اورژانس در راستای تحقق بیانیه گام دوم است.

وی ادامه داد: هر چه که زمان رسیدن نیروهای اورژانس به بیماران کاهش پیدا کند، علاوه بر نجات جان بیماران، هزینه‌های وارده به کشور کاهش پیدا می‌کند و راه اندازی اتوماسیون اورژانس زمان رسیدن به بیماران را کاهش می‌دهد و اقدامی در راستای اقتصاد مقاومتی است.

رئیس سازمان اورژانس کشور افزود: هیچ کاری قابل قیاس با نجات جان انسان نیست و هر کسی که جان انسانی را نجات بدهد، کارش مانند نجات جان همه انسان‌ها است و ارزش این خدمت قابل قیاس با دیگر خدمات نیست.

کولیوند با اشاره به کاهش تلفات حوادث ترافیکی در کشور اظهار کرد: شاخص تلفات این حوادث در ایران از 34 کشته به ازای هر صد هزار نفر به 20 کشته رسیده است و این موفقیت با تلاش نیروهای اورژانس محقق شد. تعداد آمبولانس‌ها در کشور از دو هزار آمبولانس و به بیش از پنج هزار آمبولانس و تعداد بالگردهای اورژانس از هفت فروند به 42 فروند رسید.

وی ادامه داد: ماموریت‌های اورژانس از یک میلیون و 700 هزار ماموریت به سه میلیون و 800 هزار رسیده و زمان رسیدن اورژانس به بیماران در تهران بین 12 تا 14 دقیقه است.

رئیس سازمان اورژانس کشور افزود: تعداد بالگردهای اورژانس باز هم افزایش پیدا می‌کند و این بالگردها عمدتا بیمارانی را منتقل می‌کنند که به دلیل شدت مصدومیت باید به صورت مستقیم به اتاق عمل بروند.

کولیوند با اشاره به توجه اورژانس به سکته‌های حاد قلبی اظهار کرد: زمانی که بیماران مبتلا به سکته حاد قلبی را به مرکز درمانی می‌رسانیم 60 دقیقه است، در حالی که زمان طلایی برای این موقعیت‌ها 90 دقیقه است و این مساله از جمله دستاوردهای طرح تحول سلامت است.

وی ادامه داد: نیروهای اورژانس در مناسبت‌هایی همچون ماه محرم و شب قدر و نیمه شعبان خوش درخشیدند، این نیروها درایام اربعین علاوه بر مرزها در داخل کشور عراق هم پایگاه دارند و به زائران خدمت ارائه می کنند.

رئیس سازمان اورژانس کشور افزود: منابع انسانی از جمله مشکلات اورژانس است و به دنبال ایجاد دانشگاه فوریت‌های پزشکی با همکاری یکی از دانشگاه‌ها هستیم و باید به صورت شبانه روزی نیروهای اورژانس آموزش داده شوند.

کولیوند افزایش نیروی انسانی را سیاست اورژانس دانست و تصریح کرد: اورژانس آزمون استخدامی در سال جاری دارد و با سازمان امور استخدامی مذاکره کردیم و گفتیم که اورژانس 15 هزار نیرو کم دارد، ولی باید شرایط اقتصادی کشور را مورد توجه قرار داد.

وی ادامه داد: طی هفته‌های آینده 280 آمبولانس اورژانس را بین استان‌ها از جمله قم تقسیم می‌کنیم، به دنبال خریداری هزار آمبولانس دیگر با وجود شرایط تحریمی برای اورژانس هستیم و روز به روز شرایط ناوگان اورژانس بهتر می‌شود.

رئیس سازمان اورژانس کشور خاطرنشان کرد: مذاکراتی برای خرید بالگرد دید در شب داشتیم و سازندگان داخلی برای تولید این بالگردها وعده دادند تا دیگر نیازی به کشورهای خارجی برای خرید بالگردهای دید در شب نداشته باشیم.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان قم را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر قم در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEP4X0C8J_Xh0Eh1Cg
آخرین خبر قم در اینستاگرام :
https://instagram.com/qomtoday
آخرین خبر قم در سروش :
http://sapp.ir/qomakhbar
آخرین خبر قم در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/155648000C6825f69b99