تسنیم/ استاندار قم گفت: مسئولان باید برای دست‌یابی به توسعه پایدار فرصت‌های مختلف شغلی و اجتماعی در اختیار بانوان قرار دهند.

بهرام سرمست در مراسم بزرگداشت روز دختر که پیش از ظهر امروز در فرهنگسرای جوان برگزار شد ضمن تبریک میلاد با سعادت حضرت معصومه(س) اظهار داشت: توفیق خدمت‌رسانی در استان قم توفیق بی‌نظیری است که نصیب هرکسی نمی‌شود چرا که زیستن در جوار کریمه اهل‌بیت(ع) دارای توفیقات و الزاماتی است که باید شاکر باشیم در چنین سرزمینی زندگی می‌کنیم.

استاندار قم با اشاره به اینکه لازم است تعریفی صحیح از الگوی زنان در جامعه اسلامی به اطلاع عموم برسد، عنوان کرد: شخصیت با کرامت حضرت معصومه(س) نیازمند بازاندیشی است که باید با شعور و آگاهی شناخته‌شده و به همگان معرفی شود.

وی با تأکید بر اینکه نشاط امری درونی و شادی امری بیرونی و نشان‌دهنده جلوه نشاط است، ابراز کرد: امروز شادی و نشاط نیاز ضروری برای جامعه است؛ همچنین توانمندسازی، آگاهی و سواد اجتماعی برای بانوان جامعه ضرورتی اجتناب‌ناپذیر است.

سرمست با بیان اینکه آزادی‌های اجتماعی که بر عهده بانوان جامعه است حاصل دیدگاه‌های روشن مقام معظم رهبری و سیاست‌های دولت جمهوری اسلامی ایران است، خاطرنشان کرد: خدا را شکر می‌کنیم که بانوان جامعه اسلامی در کلیه عرصه‌ها ازجمله تحصیلی، ورزشی، حجاب و عفاف خوش درخشیدند و قله‌های دانش و خلاقیت را فتح کردند.

وی با اشاره به ارتقاء سلامت کاری و مسئولیت‌پذیری اجتماعی بانوان در محیط کاری در دهه‌های اخیر تصریح کرد: بانوان کارآفرین بسیاری در جامعه نقش‌آفرینی کرده‌اندکه تکفل خانواده را به نحوی برعهده‌گرفته‌اند؛ این بانوان علاوه بر توانمند بودن در خلاقیت‌های اجرایی، کلیه مسئولیت‌های زندگی اجتماعی را نیز به دوش می‌کشند.

استاندار قم با بیان اینکه مسئولان باید برای دست‌یابی به توسعه پایدار فرصت‌های مختلف شغلی و اجتماعی در اختیار بانوان قرار دهند، تأکید کرد: بانوان نه‌تنها به‌عنوان عنصر سازنده در جامعه عمل می‌کنند بلکه به‌عنوان موتور متحرک و پویا به ایفای نقش می‌پردازند.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان قم را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر قم در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEP4X0C8J_Xh0Eh1Cg
آخرین خبر قم در اینستاگرام :
https://instagram.com/qomtoday
آخرین خبر قم در سروش :
http://sapp.ir/qomakhbar
آخرین خبر قم در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/155648000C6825f69b99