آخرین خبر/ معاون حمل‌ و نقل و ترافیک شهرداری قم از نصب ۳۳ دستگاه تردد شمار، همزمان با ایام دهه کرامت در سطح شهر قم خبر داد.

عباس ذاکریان با بیان لزوم حرکت به سمت داشتن شهری هوشمند، اظهار کرد: ایجاد زیرساخت‌های لازم برای اجرایی کردن شهر هوشمند یکی از اولویت‌های مهم شهرداری قم است.

وی از نصب دوربین‌های تردد شمار در سطح شهر قم خبر داد و افزود: تا امروز اطلاعات دقیقی از تعداد تردد خودروها در معابر اصلی شهر نداشته‌ایم و تمام برنامه‌ها و طرح‌های ترافیکی بدون پردازش‌های دقیق علمی انجام ‌می‌شده است.

ذاکریان تعداد دوربین‌های تردد شمار آماده نصب را ۳۳ دستگاه اعلام کرد و گفت: سامانه تردد شمار برای مدیریت بهتر ترافیک و برنامه‌ریزی‌های آینده استفاده‌ شده و پله زیرین حمل‌ و نقل هوشمند محسوب می‌شود.

وی به تشریح چگونگی عملکرد این سامانه پرداخت و خاطرنشان کرد: اطلاعات دریافتی از طریق دوربین‌ها به نرم‌افزارهای مربوطه انتقال داده‌ شده و اطلاعات و داده‌ها در سرور سامانه تجمیع می‌شود که پس از تحلیل داده‌ها برای مدیریت ترافیک شهری و اجرای پروژه‌های ترافیکی در آینده مورد استفاده قرار می‌گیرد.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان قم را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر قم در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEP4X0C8J_Xh0Eh1Cg
آخرین خبر قم در اینستاگرام :
https://instagram.com/qomtoday
آخرین خبر قم در سروش :
http://sapp.ir/qomakhbar
آخرین خبر قم در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/155648000C6825f69b99