ایسنا/ بانوان حافظ فرهنگ عفاف و حجاب در قم با راهپیمایی تا حرم مطهر حضرت معصومه(س) بر لزوم حفظ شأن وجایگاه این شهر مقدس تاکید کردند.

دومین همایش عفاف و حجاب امروز با حضور گسترده بانوان جوان و نوجوان قمی در تالار همایش‌های دفتر تبلیغات اسلامی برگزار شد.

در بخش اول این همایش آیت‌الله سیدمحمد سعیدی با تشریح مبانی قرآنی حجاب و عفاف و پاسداشت حرمت اماکن مقدسه از جمله شهر مقدس قم، به ذکر بایسته‌های فعالیت تبلیغی در زمینه حجاب و عفاف پرداخت.

در ادامه حجت‌الاسلام والسملمین روستا آزاد و خانم اکبری از کارشناسان این عرصه به بیان مباحث کاربردی در زمینه امر به معروف و نهی از منکر در این زمینه پرداخت.

حجت‌الاسلام والمسلمین روحانی مسئول دبیرخانه کانون‌های فرهنگی هنری مساجد قم نیز در این مراسم، فعالان عرصه عفاف و حجاب را مرزبانان حریم احکام و ماهیت دین دانست و بر لزوم مطالعه هرچه بیشتر در خصوص راه‌های بهتر امر به معروف و نهی از منکر پرداخت.

در ادامه شرکت‌کنندگان در این همایش در حالی که تصاویر مبارک امام راحل و رهبر معظم انقلاب، شاخه‌های گل و پلاکاردهایی با مضمون اهمیت حجاب و عفاف از دیدگاه اهل بیت و بزرگان دین در دست داشتند، راهپیمایی کردند و با عبور از خیابان معلم، چهار راه شهدا و خیابان ارم وارد صحن امام رضا (ع) حرم بانوی کرامت شدند.

شرکت کنندگان در این راهپیمایی با حضور در کنار مضجع شریف و نورانی حضرت معصومه(س) با نثار شاخه‌های گل به این اسوه تقوا و پاکدامنی ابراز ارادت کردند.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان قم را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر قم در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEP4X0C8J_Xh0Eh1Cg
آخرین خبر قم در اینستاگرام :
https://instagram.com/qomtoday
آخرین خبر قم در سروش :
http://sapp.ir/qomakhbar
آخرین خبر قم در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/155648000C6825f69b99