برنا/رئیس منابع طبیعی وآبخیزداری شهرستان چرداول گفت: با حضور یگان امداد منابع طبیعی و تلاش نیروهای مردمی آتش سوزی جنگلها و مراتع کوه لنه در شهر سرابله بعد از ۴ ساعت مهار شد.
دژمخو رئیس منابع طبیعی وآبخیزداری شهرستان چرداول اظهار داشت: به دنبال آتش سوزی در محدوده سنگ شکن روستای چشمه خزانه بخش کارزان شهرستان سیروان شروع و با گسترش به کوه لنه در محدوده شهر سرابله گسترش و باعث خسارات زیادی به مراتع و جنگلهای این منطقه گردید.
او افزود: با وقوع آتش سوزی و ورود به محدوده کوه لنه در شهر سرابله ضمن اطلاع رسانی وحضور یگان امداد منابع طبیعی و حضور و تلاش دلسوزانه نیروهای مردمی و انجمن های حامی طبیعت در شهر سرابله آتش سوزی بعد از ۴ساعت مبارزه طاقت فرسا درساعت ۵ بعد ظهر مهار شد.
دژمخو با اشاره وجود سرعت باد و گسترش آتش در منطقه که نیازمند تلاش و فدارکاری زیادی برای مهار آتش بود، گفت: نیروهای مردمی شهر سرابله که در امر حمایت از منابع طبیعی و مقابله با آتش سوزی همیشه الگو بوده در اوج گرما و صعب العبور بودن منطقه با پای پیاده و در سریع ترین زمان ممکن خود را به محل حادثه رسانده و با تلاش و فداکاری تمام این آتش سوزی گسترده را مهار نمودند.
او گفت: بنده بعنوان یک خدمتگزار کوچک از مردم شهرسرابله که همیشه یارویاور وحامی منابع طبیعی بوده اند قدردانی می کنم.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان ایلام را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر ایلام در تلگرام :
https://telegram.me/joinchat/AAAAAEJoYw5sb596nU7kpg
آخرین خبر ایلام در اینستاگرام :
https://www.instagram.com/ilamkhabar_today
آخرین خبر ایلام در سروش :
http://sapp.ir/Ilam.online
آخرین خبر ایلام در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/159645696Cfa1f01671a