ایسنا/ رئیس مرکز فوریت‌های پزشکی و اورژانس البرز گفت: در دومین هفته از فصل تابستان شش نفر به دلیل غرق شدگی در رودخانه‌های استان جان خود را از دست دادند.
مهرداد بابایی اظهار کرد: هفته گذشته هفت ماموریت با فوریت غرق شدگی در توسط تکنسین‌های اورژانس انجام شد.
وی ادامه داد: در این حوادث 9 نفر دچار حادثه غرق شدگی شدند که سه تن پس از خروج از آب و انجام اقدامات درمانی حفظ حیات، به مراکز درمانی منتقل شدند ولی متأسفانه شش نفر نیز جان خود را فقط و فقط به خاطر بی احتیاطی از دست دادند.
وی افزود: همچنین روز جمعه، 14 تیرماه در اثر ریزش بهمن در منطقه آزادبر جاده چالوس و مصدوم شدن دو خانم در غار یخ مراد، اورژانس هوایی البرز با تمام توان برای نجات مصدومین وارد عملیات شد.
این مسئول ابراز کرد: خلاصه عملکرد اورژانس البرز در هفته گذشته پاسخگویی به ۱۱ هزار و ۳۴۹ تماس تلفنی و انجام تعداد سه هزار و ۴۷۶ ماموریت توسط تکنسین‌های پرتلاش اورژانس بود.
بابایی ابراز کرد: در جریان انجام این تعداد ماموریت، 443 مورد امداد رسانی به حوادث ترافیکی و سه هزار و 33 ماموریت نیز به منظور درمان و انتقال بیماران و مصدومین حوادث غیر ترافیکی بود.
وی توضیح داد: تعداد بیماران اعزامی به مراکز درمانی توسط آمبولانس‌های اورژانس 115 البرز بالغ بر هزار و 289 نفر بوده و هزار و 455 نفر نیز از خدمات درمان سرپایی برخوردار شدند.
وی خاطر نشان کرد: در هفته‌ای که گذشت اورژانس هوایی البرز با اعزام به 11 ماموریت، 17 مصدوم بدحال را ضمن ارائه خدمات درمانی ویژه حفظ حیات به مراکز درمانی استان انتقال داد.
وی توضیح داد: به افرادی که در ایام گرم تابستان به قصد تفریح و فرار از گرما به حاشیه رودخانه‌ها و سدها پناه می‌برند توصیه می‌شود لحظه‌ای از کودکان و نوجوانان خود غافل نشده و به علائم ایمنی و تابلوهای هشدار دهنده در کنار ساحل رودخانه‌ها و سدها توجه کنند.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان البرز را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر البرز در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAD7vghQEyylArDddOA
آخرین خبر البرز در اینستاگرام :
https://instagram.com/alborztoday
آخرین خبر البرز در سروش :
http://sapp.ir/Alborz.online
آخرین خبر البرز در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/162463744C6827f642af