تسنیم/ استاندار البرز با بیان اینکه در هفته جاری جلسات بسیاری با حضور مدیران استان در جهت توسعه البرز و ایجاد بسترهای اشتغال و رونق تولید برگزار می‌شود، گفت: لکه صنعتی داشلیجه شناسنامه‌دار می‌شود‌.
عزیزالله شهبازی در جلسه کارگروه زیربنایی که صبح امروز در سالن شهدای دولت استانداری برگزار شد با اشاره به وضعیت لکه صنعتی داشلیجه اظهار داشت‌: این لکه صنعتی بین شهرستان‌های فردیس و کرج است که زیبادشت نام دارد که در مساحت 37 هکتار آن بیش از 47 واحد تولیدی و صنعتی آن فعال هستند.
وی افزود: در این لکه صنعتی که حدود 900 نفر در آن مشغول به کار هستند، واحدهای تولیدی بزرگی مستقر هستند، بنابراین در 2 هفته اخیر طی برنامه‌ریزی‌ها و بازدیدهای صورت گرفته، تصمیم گرفتیم که این منطقه را مانند لکه صنعتی ماهدشت تعیین تکلیف و شناسنامه دار کنیم تا صنعتگران و تولیدکنندگان مستقر در آن بتوانند از تسهیلات لازم برای رونق و توسعه فعالیت خود برخوردار شوند.
استاندار البرز با بیان اینکه تیم اقتصادی استان پای کار هستند و تمامی امکانات را برای رونق تولید در این منطقه انجام می‌دهند،بیان کرد: بر این اساس این بشارت را به مردم البرز می‌دهم که تبدیل لکه صنعتی داشلیجه به ناحیه صنعتی در کارگروه زیربنایی مصوب شده و در کمترین زمان ممکن در شورای توسعه استان مطرح می‌شود.
وی با بیان اینکه این منطقه به طور قطع پیوست و الزامات زیست محیطی را کسب می‌کند، بیان کرد: طی مذاکراتی با مقامات ملی در خصوص تصویب این ناحیه توفیق یافتیم که قول مساعد شرکت شهرک‌های صنعتی ایران را برای تحقق این امر دریافت کنیم.
شهبازی خاطرنشان کرد: اواخر سال گذشته نیز در خصوص تبدیل لکه صنعتی ماهدشت به شهرک صنعتی توفیق یافتیم و اکنون نیز ناحیه صنعتی داشلیجه را شناسنامه دار میکنیم.
استاندار البرز عنوان کرد: در این کارگروه موضوعات چند واحد دیگر نیز مورد بررسی قرار گرفت که با توجه به اهمیت روستاها و ایجاد بستر لازم در جهت مهاجرت معکوس و تقویت زیرساخت‌های روستایی مصوبات لازم با رای گیری و تعامل اعضا اتخاذ شد.
وی گفت: طی هفته جلسات بسیاری با حضور مدیران استان در جهت توسعه البرز و ایجاد بسترهای اشتغال و رونق تولید برگزار می‌شود و مجموعه استان با اتحاد و انسجام در راستای تحقق منویات مقام معظم رهبری و برنامه های دولت تدبیر و امید گام برمی دارند.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان البرز را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر البرز در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAD7vghQEyylArDddOA
آخرین خبر البرز در اینستاگرام :
https://instagram.com/alborztoday
آخرین خبر البرز در سروش :
http://sapp.ir/Alborz.online
آخرین خبر البرز در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/162463744C6827f642af