ایسنا/ معاون تربیت بدنی و سلامت آموزش و پرورش استان اردبیل گفت: اوایل مرداد ماه اردبیل میزبان مسابقات ورزش دانش‌آموزی در رشته‌های فوتسال و والیبال است که امیدواریم به شکل آبرومند دراین استان برگزارشود.
صاحب در جلسه هماهنگی برگزاری رویدادهای ورزشی دانش‌آموزان در اردبیل اظهار کرد: با هدف ارتقای توانمندی دانش‌آموزان در کنار تحصیل و افزایش روحیه جوانمردی و پایبندی به مبانی اخلاقی و دینی توسعه و تعیین برنامه‌های ورزشی متنوع در دستور کار وزارت آموزش و پرورش است که در این راستا میزبانی مسابقات دانش‌آموزی در رشته‌های مختلف به استان‌ها واگذار می‌شود.
وی خاطرنشان کرد: با توجه به میزبانی موفق استان اردبیل در دو رویداد قبلی شامل جشنواره روش‌های تدریس معلمان تربیت بدنی و همچنین رقابت‌های علمی و تخصصی دبیران تربیت بدنی در بیش از ۱۰ رشته در سال‌های گذشته وزارت آموزش و پرورش تصمیم گرفت تا میزبانی دو رویداد ورزشی فوتسال و والیبال دانش‌آموزان را در تابستان امسال به اردبیل واگذار کند.
معاون تربیت بدنی و سلامت آموزش و پرورش استان اردبیل افزود: ما از بین ۲۷ استان کشور میزبانی مسابقات را عهده‌دار شدیم به طوری که سایه برگزاری این رویداد اردبیل به برخی تجهیزات و امکانات سالن‌های ورزشی مجهز شده و از منابع حوزه سلامت و تربیت بدنی نیز به شکل مناسب برخوردارخواهد شد.
صاحب به صدور حکم استاندار اردبیل به عنوان رئیس شورای هماهنگی برگزاری مسابقات ورزش دانش‌آموزی و ناصری به عنوان رئیس ستاد اجرایی این مسابقات گفت: تمام برنامه‌ریزی‌ها از دو ماه قبل شروع شده و ما حتی پوسترها و بنرها را به دو زبان فارسی و انگلیسی تهیه کردیم تا امکان پخش و انتشار آن از طریق رسانه‌های خارجی و سایر کشورها نیز فراهم آید.
وی از تشکیل ۱۹ کمیته کاری دراین زمینه خبر داد و تصریح کرد: ما از اول مرداد ماه میزبان این دو رویداد ورزشی خواهیم بود که در رشته فوتسال از ۳۱ استان کشور ۳۷۲ نفر و در رشته والیبال از ۳۱ استان ۴۳۳ نفر در استان اردبیل حضور پیدا خواهند کرد.
معاون تربیت بدنی و سلامت آموزش و پرورش استان اردبیل ادامه داد: برای برگزاری مسابقات فوتسال دو سالن دانشگاه پیام نور و امام خمینی تدارک دیده شده و در برگزاری مسابقات والیبال نیز با همکاری اداره کل ورزش و جوانان از دو سالن رضازاده و تختی استفاده خواهیم کرد.
صاحب بیان کرد: در کنار ورزشکاران ۱۲۴ نفر به عنوان داور و مربی حضور پیدا خواهند کرد که در مجموع درقالب این رویداد یک هزار و 42 نفر از ورزشکار، داور، مربی، ناظر و مسئولان وزارتی در این استان حضور پیدا خواهند کرد.
وی در ادامه به تدارک محل اسکان این ورزشکاران نیز اشاره کرد و افزود: قرار است ورزشکاران وسرپرستان تیم‌ها در دانشگاه محقق اردبیلی، دانشگاه فرهنگیان و مرکز رفاهی فرهنگیان و همچنین مدرسه شبانه‌روزی الزهرا اسکان یافته و برای آنها شرایط مطلوبی فراهم آید.
معاون تربیت بدنی و سلامت آموزش و پرورش استان اردبیل اظهار کرد: سالن امام خمینی اردبیل نیز که متعلق به آموزش و پرورش این استان است با گذشت ۲۵ سال از لحاظ برخی تجهیزات فرسوده به نظر می‌رسید که ما با حمایت مدیرکل آموزش و پرورش استان اردبیل نسبت به تعویض کف پوش این سالن اقدام کردیم.
صاحب استفاده از ظرفیت هنرجویان رشته تربیت بدنی را به عنوان عوامل اجرایی این رویدادها یادآور شد و گفت: ۲۵ نفر از آنها در این مسابقات کمک کار و یاریگر ما خواهند بود.
وی در پایان گفت: آئین افتتاح این مسابقات یکم مرداد در سالن رضازاده و با حضور۱۰ هزار نفر از دانش‌آموزان و شرکت کنندگان در کلاس‌های اوقات فراغت برگزار خواهد شد تا به مدت یک هفته میزبانی این رویدادها را در استان اردبیل نظاره‌گر باشد.
همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان اردبیل را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر اردبیل در تلگرام :
http://telegram.me/joinchat/AAAAAEKMRiNB88Qz3ta3yA
آخرین خبر اردبیل در اینستاگرام :
https://instagram.com/ardabiltoday
آخرین خبر اردبیل در سروش :
https://sapp.ir/Ardebil.online
آخرین خبر اردبیل در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/155975680Ca4c0334253