آخرین خبر/ پلیس آگاهی استان با انتشار تصویر متهم کلاهبردار حرفه ای به شیوه ارائه پیامک جعلی واریز وجه ، از شهروندان خواست : چنانچه با این شیوه و یا از سوی این فرد مورد کلاهبرداری قرار گرفته اند جهت شناسایی متهم و طرح شکایت به پایگاه یکم پلیس آگاهی مراجعه کنند.
سرهنگ محمد نادربیگی رئیس پلیس آگاهی استان البرز با اعلام این خبر گفت : در پی ارجاع تعداد زیادی پرونده شکایت مالکان فروشگاه ها و مغازه های خواربارفروشی در شهرهای کرج و فردیس به پایگاه یکم پلیس آگاهی استان مبنی بر کلاهبرداری از آن ها با شیوه ارائه پیامک جعلی واریز وجه به حساب فروشندگان در قبال خرید کالا ، موضوع تحت بررسی قرار گرفت .
وی افزود : بر اساس اظهارات مالباختگان ، متهم به همراه یک نفر خانم به مغازه و فروشگاه ها مراجعه و پس از خرید کالا به فروشنده اعلام می کرد که مبلغ را از طریق موبایل بانک پرداخت می کند که پس از دریافت شماره کارت بانکی شخص فروشنده و وارد کردن آن در اپیلیکیشن مربوطه و نمایش مشخصات صاحب کارت اقدام به گرفتن عکس از صفحه نموده و ادامه عملیات انتقال وجه را متوقف و بانشان دادن تصویر تراکنش به فروشنده وانمود می کرد که پول را به حساب وی واریز کرده در حالی که انتقال وجه انجام نشده بود .
این مقام انتظامی گفت: کارآگاهان پایگاه یکم با انجام تحقیقات گسترده ، در نهایت متهم را که قصد خرید از یکی از فروشگاه های سطح شهر کرج را داشت شناسایی و در یک عملیات غافلگیرانه دستگیر کردند .
سرهنگ نادربیگی افزود : متهم در بازجویی های کارآگاهان به 10 فقره کلاهبرداری از شهروندان به این شیوه در سطح شهرهای کرج و فردیس اعتراف کرد .
رئیس پلیس آگاهی استان البرز در پایان گفت : به منظور شناسایی سایر شکات ، بازپرس شعبه 19 دادسرای ناحیه 3 کرج دستور چاپ تصویر بدون پوشش متهم را در رسانه های جمعی صادر کرده است ، بنابراین از شهروندانی که به این شیوه و یا توسط این فرد مورد کلاهبرداری قرار گرفته اند درخواست می شود تا جهت پیگیری شکایت خود به پایگاه یکم پلیس آگاهی استان البرز واقع در کرج - 45 متری کاج - بلوار ولیعصر(عج)- جنب کلانتری 30 اسلام آباد مراجعه کنند.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان البرز را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر البرز در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAD7vghQEyylArDddOA
آخرین خبر البرز در اینستاگرام :
https://instagram.com/alborztoday
آخرین خبر البرز در سروش :
http://sapp.ir/Alborz.online
آخرین خبر البرز در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/162463744C6827f642af