تسنیم/ حجت‌الاسلام علی شکری پیش از ظهر امروز در نشست کمیته فرهنگی و آموزش ستاد اربعین استان سمنان که در سالن جلسات اداره کل تبلیغات اسلامی استان سمنان در شهرستان شاهرود برگزار شد اظهار داشت: کمیته فرهنگی و آموزش ستاد اربعین استان سمنان برنامه‌های متعددی را برای قبل، حین و پس از برگزاری مراسم اربعین پیش‌بینی کرده است.
وی با بیان اینکه برنامه بیان داشت: تهیه بسته‌های فرهنگی برای زوار ایرانی و غیر ایرانی با زبان‌های مختلف از جمله اقداماتی است که سال گذشته با استقبال چشمگیری مواجه شد و امسال نیز این برنامه اجرا خواهد شد.
مدیرکل تبلیغات اسلامی استان سمنان بیان داشت: برنامه هر زائر نایب‌الزیاره یک شهید از برنامه‌های موفق سال گذشته است که این طرح امسال نیز در فهرست برنامه‌های کمیته فرهنگی و آموزش ستاد اربعین استان سمنان قرار دارد.
حجت‌الاسلام شکری اظهار داشت: قرار بر این است که موکب‌های استان سمنان همگی بدین‌صورت تجمیع شوند که به‌جای اینکه هر شهرستان دارای چندین موکب باشد به‌صورت تجمیعی هر شهرستان فقط برپاکننده یک موکب باشد و همه اقدامات حول محور همان موکب اجرا شود.
وی خاطرنشان کرد: فراخوان ایده پردازی‌های محتوایی جدید را از سوی اداره کل تبلیغات اسلامی استان سمنان با موضوع اربعین منتشر خواهد شد تا سطح کیفی ویژه‌برنامه‌های اربعین ارتقا یابد.
مدیرکل تبلیغات اسلامی استان سمنان گفت: درصدد هستیم در قالب برنامه‌های فرهنگی، 2 فراخوان جمع‌آوری عکس و آثار زائران پیاده‌روی اربعین و جمع‌آوری ارسال کلیپ چاوشی خوانی‌ها به لهجه‌های محلی استان ویژه اربعین را ارائه دهیم.
حجت‌الاسلام شکری عنوان کرد: سرود اربعین با استفاده از گویش بومی و محلی استان سمنان در صورت تأمین اعتبار لازم تهیه می‌شود.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان سمنان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر سمنان در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAENNWvIqZvWEhdCBvg
آخرین خبر سمنان در اینستاگرام :
https://instagram.com/semnan_today
آخرین خبر سمنان در سروش :
http://sapp.ir/Semnan.Online
آخرین خبر سمنان در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/163446784C56991a062c