آخرین خبر/ دانشگاه علوم پزشکی قم با صدور اطلاعیه ای اعلام کرد: حضور سرزده هر یک از شهروندان شریف استان، گویای این مطلب است که پذیرش جانبازان سرافراز نظام که مایه افتخار کشور هستند و عزیزان زحمتکش روستایی و کمیته امداد در بیمارستان کامکار هیچ زمانی قطع نشده است.

دانشگاه علوم پزشکی قم در اطلاعیه ای اعلام کرد: طی روزهای اخیر انتشار یک عکس با موضوع عدم پذیرش بیماران روستایی، کمیته امداد، جانبازان و اتباع در بیمارستان کامکار در فضای مجازی منتشر شد که حاشیه‌هایی را به دنبال داشت. به منظور، اطلاع مردم فهیم ایران اسلامی و همشهریان عزیز در قم مقدس، اطلاعات زیر به استحضار می رسد.

مطلب فوق مربوط به واحد پذیرش بیمارستان نبوده و آمار موجود نشان دهنده پذیرش کلیه بیماران با دفترچه‌های فوق در این مرکز است، پس از بررسی‌های به عمل آمده مشخص شد مطلب فوق در واحد پذیرش سرپایی آزمایشگاه بیمارستان توسط سوپروایزر نصب شده و این موضوع مطلقا به منزله عدم پذیرش بیماران فوق نیست و صرفا برای اطلاع منشی‌های شیفت‌های مختلف با توجه به تغییرات در نحوه پوشش بیمه‌ها بوده است که برای تایید این مطلب آمار پذیرش سرپایی آزمایشگاه این مرکز در ماه‌های ابتدایی سال 98 به تفکیک نوع بیمه مشخص است که نشان دهنده بیشترین آمار پذیرش سرپایی ماهانه در بین بیمارستان‌های دولتی است.

همچنین لازم به توضیح است که:

1- دفترچه‌های بیمه کمیته امداد از ابتدای سال 98 به دفترچه ایرانیان و سایر اقشار نظام ارجاع یک تغییر یافته است و دفترچه‌های کمیته امداد فاقد اعتبار است.

2- دفترچه‌ای با عنوان دفترچه بیمه جانباران وجود ندارد به عبارتی بیمه نیروهای مسلح دارای سه صندوق کارمندی، جانبازان و وظیفه است که در این مرکز همگی پذیرش می‌شوند.

3-دفترچه‌های بیمه روستایی نیز طبق قوانین وزارت متبوع در دو صندوق ارجاع مستقیم از پزشک خانواده یا عنوان روستایی مرکز بهداشت و ارجاع از پزشک خانواده و درخواست از طرف متخصص قابل پذیرش است و دفترچه بیمارانی که فاقد مهر ارجاع باشند، قابل پذیرش به صورت بیمه نیست.

4-دفترچه‌های بیمه همگانی و اتباع نیز به شرطی که توسط پزشکان دولتی ویزیت شده باشند، قابل پذیرش به صورت بیمه‌ای هستند و در غیر این‌صورت به صورت آزاد پذیرش می شوند.

در پایان بیان این نکته ضروری است که آمار پذیرش سرپایی آزمایشگاه بیمارستان کامکار قم در ماه‌های ابتدایی 98 نشان می دهد که در این بیمارستان 3592 بیمار به آن بخش مراجعه کرده که از این تعداد 154 نفر دارای دفترچه بیمه روستایی، 420 نفر دارای دفترچه بیمه ایرانیان و سایر اقشار نظام ارجاع که براساس بخش نامه جدید بیمه، مددجویان محترم کمیته امداد ذیل این گروه قرار می‌گیرند و 59 نفر مراجعین با دفترچه بیمه نیروهای مسلح که جانبازان ارجمند هم ذیل دفترچه بیمه نیروهای مسلح هستند، پذیرش شده‌اند و حضور سرزده هر یک از شهروندان شریف استان، گویای این مطلب است که پذیرش جانبازان سرافراز نظام که مایه افتخار کشور هستند و عزیزان زحمتکش روستایی و کمیته امداد در این بیمارستان هیچ زمانی قطع نشده است.

روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی قم، ضمن قدردانی از رسانه‌های استان که دغدغه پیگیری مشکلات مردم را دارند و بر مبنای اصول حرفه ای خبرنگاری پس از اطمینان از عدم اجرای محتوای تصویر منتشر شده، از درج آن خودداری کرده اند، به اطلاع می‌رساند، مصاحبه درج شده در یکی از رسانه‌های خبری از قول دکتر خدادی رئیس بیمارستان تکذیب شده و وی هیچ گونه مصاحبه‌ای با هیچ رسانه ای را انجام نداده است.

از رسانه‌های فعال در فضای مجازی درخواست می شود به منظور جلوگیری از شایعات و دامن زدن به مسائلی که موجب خدشه دار شدن اعتماد مردم به مقوله مهم سلامت می‌شود، قبل از انتشار هر گونه مطلبی، صحت آن را از طریق روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی قم جویا شوند.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان قم را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر قم در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEP4X0C8J_Xh0Eh1Cg
آخرین خبر قم در اینستاگرام :
https://instagram.com/qomtoday
آخرین خبر قم در سروش :
http://sapp.ir/qomakhbar
آخرین خبر قم در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/155648000C6825f69b99