ایرنا/مدیرکل زندان های لرستان گفت: ۲ زندان استان جهت جلوگیری از ورود اشیاء ممنوعه به گیت و اشعه ایکس مجهز شدند.
رضا محمدی اصل در نشست با خبرنگاران بیان کرد: با راه اندازی زندان باز در شهرستان خرم آباد مددجویان جرایم غیرعمد یا سایر زندانیان غیر از جرایم سرقت، سرقت مسلحانه، منافی عفت، قتل، آدم ربایی و اسیدپاشی پس از تحمل مدتی حبس، با همکاری بنیاد تعاون با انعقاد تفاهم نامه‌هایی با شهرداری، صنعت و تجارت از ساعت هفت صبح تا ۳ بعد از ظهر کار می‌کنند و پس از آن به منازل خود مراجعه می‌کنند.
وی اظهار داشت: اکنون ۵۵۰ نفر مددجو در زندان باز لرستان حضور دارند که ۵۰ نفر از آنها در بام لرستان در کاشت درختان بلوط و مابقی در شهرداری، دادسراها، صنعت فعالیت دارند.
محمدی اصل ادامه داد: مرکز مراقبت بعد از خروج پس از آزادی مددجو در بحث اشتغال مددجو پیگیری می‌شود و افرادی که در دوره‌های فنی و حرفه‌ای شرکت کردند و گواهینامه اخذ کردند به بانک معرفی می‌شوند و تا سقف ۵۰ میلیون تومان نیز تسهیلات دریافت کرده‌اند.
محمدی اصل عنوان کرد: در سال گذشته ۵۶ نفر به بانک و ۳۲ نفر جهت مشاغل خانگی به اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان معرفی شدند.
وی یاد اور شد: اکنون یکی از مشکلات عدیده مددجویان بدهی مهریه است و در سال ۹۷ حدود ۲۶۶ نفر توسط ستاد دیه استان آزاد شدندو ۱۷۲ نفر بدهی مالی، ۶۳ نفر مهریه و پنج نفر نفقه بوده است و جمع بدهی آنان ۴۶ میلیارد تومان بوده و مددکاران حدود ۲۶ میلیارد رضایت کسب کردند و مابقی تسهیلات و کمک‌های بلاعوض پرداخت شد.
محمدی اصل گفت: در این راستا از اعتبارات ماه عسل ۱۲۱ نفر با اعتبار ۲ میلیارد تومان آزاد شدندو با کمک خیرین و مبلغ ۱۵۰ میلیون تومان ۲۰ نفر آزاد شدند.
همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان لرستان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر لرستان در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAER79gyRIBxjXujBsw
آخرین خبر لرستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/lorestan_today
آخرین خبر لرستان در سروش :
http://sapp.ir/Lorestan.Online
آخرین خبر لرستان در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/157614080C3b49475ad9