شبستان/ «سیاوش محمدی» در گفتگویی بیان داشت: نقشه های پیش یابی هواشناسی نشان می دهد که سامانه ناپایدار جوی در استان اردبیل تا روز چهارشنبه 19 تیرماه تداوم خواهد داشت.
مدیر کل هواشناسی استان اردبیل، تصریح کرد: این سامانه موجب تداوم خنکی هوا به ویژه در مناطق مرکزی و جنوبی استان، در بیشتر مناطق استان به ویژه در ساعات بعدازظهر و عصر امروز سه شنبه 18 تیرماه در نواحی منتهی به کوه سبلان و مناطقی از جنوب استان افزایش ابر و بارش رگباری در برخی مناطق توام با تند باد لحظه ای و رعد و برق پراکنده همراه خواهد بود.
وی، افزود: این سامانه گسترده بیشتر در استان های همجوار دارد و باعث بارش های فصلی خواهد شد.
این مقام مسئول، اذعان داشت: با توجه به ماهیت بارش و شرایط فصلی، عصر امروز 18 تیرماه و امشب، در مناطق مستعد به ویژه در بخش هایی از شهرستان مشگین شهر، گرمی و خلخال سیلاب موقتی نیز دور از انتظار نیست.
محمدی، ادامه داد: روزهای پنجشنبه و تا عصر جمعه جوی نسبتاً پایدار با افزایش نسبی دمای هوا را در استان اردبیل خواهیم داشت به طوری که در روز جمعه هوای نسبتاً گرم در سطح استان محسوس خواهد بود.
مدیر کل هواشناسی استان، اعلام کرد: از عصر جمعه با ورود سامانه جدید به منطقه ضمن وزش باد و افزایش ابر، دمای هوا نیز به تدریج کاهش خواهد یافت.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان اردبیل را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر اردبیل در تلگرام :
http://telegram.me/joinchat/AAAAAEKMRiNB88Qz3ta3yA
آخرین خبر اردبیل در اینستاگرام :
https://instagram.com/ardabiltoday
آخرین خبر اردبیل در سروش :
https://sapp.ir/Ardebil.online
آخرین خبر اردبیل در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/155975680Ca4c0334253