ایرنا/اسکله صیادی ریگو در آیینی روز سه شنبه با حضور قائم مقام سازمان شیلات ایران، مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم، برخی مسوولان و مردم محلی به بهره برداری رسید.
این اسکله به طول ۴۰ متر، عرض ۳ متر و ارتفاع یک متر از سطح دریا و با اعتبار ۱۳ میلیارد ریال ساخته شد و به بهره برداری رسید.
این اسکله قدرت تحمل وزن ۵۰۰ کیلوگرم بر متر مربع را دارد.
قائم مقام شیلات کشور در حاشیه آیین بهره برداری از این اسکله به خبرنگاران گفت :۱۰۰ میلیارد ریال اعتبار جهت ایجاد زیرساخت های لازم در کشور برای تسهیل در تولید ماهی در دریا اختصاص داده شد که اسکله ریگو یکی از این طرح هاست.
سیف اله حقیقی افزود: با توجه به اینکه تولید ماهی در دریا در جزیره قشم تا افق سال ۱۴۰۰ باید به ۸۰ هزار تُن در سال برسد، برای تکمیل زنجیره این نوع تولید در قشم، اسکله مذکور ایجاد شد.
وی افزود: این اسکله به صورت چند منظوره در اختیار صیادان محلی نیز قرار می گیرد تا برای رفت و آمد و تخلیه بار از آن استفاده کنند.
قائم مقام شیلات کشور خاطرنشان کرد: یک اسکه دیگر نیز به عنوان مکمل به طول ۶۰ متر
پیشبینی شده است که با تنامین اعتبار مراحل ساخت آن آغاز می شود.
۵۰۰ هکتار زمین در شهرستان قشم زیر فعالیت های کشاورزی، شیلات و امور دامی قرار دارد و ۶ هزار و ۶۲۰ بهره بردار در این بخش فعال هستند.
شهرستان قشم شامل جزیره های قشم، هنگام و لارک با حدود ی ۱۵۰ هزار نفر چمعیت از تنگه هرمز به موازات ساحل استان هرمزگان در میان آب های خلیج فارس به طول ۱۵۰ کیلومتر و عرض میانگین ۱۱ کیلومتر گسترده شده است.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان هرمزگان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر هرمزگان در تلگرام:
https://t.me/joinchat/AAAAAEMf_BpioJfkQL_L2A
آخرین خبر هرمزگان در اینستاگرام :
https://instagram.com/hormozgan.today
آخرین خبر هرمزگان در سروش :
http://sapp.ir/Hormozgan.Online
آخرین خبر هرمزگان در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/159907840C378e037121