مهر/سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای کشور در مورد گزارش ««ایلام دوماه پس از سیلاب / زیرساخت‌هایی که احیا نشد» در خبرگزاری مهر توضیحاتی ارائه کرده است.
در جوابیه سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای کشور آمده است: احتراماً با عنایت به مطلب مندرج در آن خبرگزاری در تاریخ ۱۸ /‏۰۳/‏۹۸‬ با عنوان «ایلام دوماه پس از سیلاب / زیرساخت‌هایی که احیا نشد» به استحضار می‌رساند در اثر سیل بی سابقه در اوایل سال جاری خسارت عمده‌ای به زیرساخت‌های حمل و نقل کشور وارد شد که حجم تخریب و خسارت ریالی آن در مقاطع مختلف از طریق متولیان مربوطه ارائه گردید که تخریب دو دستگاه پل در استان ایلام با عنوان پل ماژین و پل گاومیشان از جمله آنها بوده است.
بر اساس تصمیمات اتخاذ شده در جلسه ستاد بحران استان ایلام مقرر شد پل موقت گاومیشان توسط اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان ایلام و پل موقت ماژین توسط قرارگاه خاتم الانبیاء اجرا و پس از آن تامین اعتبار عبورگاه و پل دائمی برای این دو نقطه مطالعه، طراحی و اجرا شود.
در مورد پل موقت گاومیشان عملیات مذکور بلافاصله بعد از شناسایی جایگاه موقت، انتقال امکانات و تجهیز کارگاه آغاز و به رغم محدودیت عقبه مونتاژ، کار پوشینگ سازه از تاریخ ۲۹/‏۰۱/‏۹۸‬ آغاز و در یک اقدام بی سابقه مهندسی از نظر سرعت و سایر پارامترهای لحاظ شده در سازه و دهانه‌ها برای این گونه کارها عملیات انتقال سازه در تاریخ ۱۳/‏۰۳/‏۹۸‬ با دهانه ۶۶ متر به عنوان فاز اول به اتمام رسید و عبور ترافیک سبک از تاریخ ۱۷/‏۰۳/‏۹۸‬ بر روی آن آغاز شد.
عملیات فاز دوم به منظور دستیابی به ظرفیت اسمی سازه نیز آغاز شده و پیش بینی می‌شود در موعد مقرر به بهره برداری برسد.
در خصوص پل ماژین نیز به استحضار می‌رساند عملیات مذکور توسط مجری مربوط آغاز و کار مونتاژه سازه در دست اقدام بوده کما اینکه به دلیل نزدیکی ماژین به پل میدان خلف دسترسی مردم شریف منطقه به سهولت و آسانی فراهم است.
پاسخ مهر
پل گاومیشان حیاتی ترین راه ارتباطی کل شهرستان دره شهر است و این پل نقش مهمی در اقتصاد و درآمد مردم این منطقه دارد، در این فصل باید محصولات کشاورزی شهرستان از این پل به سایر مناطق کشور ارسال می‌شد ولی این امر محقق نشد و کشاورزان شهرستان دچار ضرر و زیان‌های زیادی شدند.
هر آنچه در گزارش مهر آمده بر اساس وعده‌های خود مسئولان بوده کما اینکه هم اکنون فقط تردد وسایل نقلیه سبک از پل مقدور است و کار اصلی ساخت پل دائمی گاومیشان است.
زندگی مردم این شهرستان و بخش ماژین به دلیل وجود رودخانه سیمره به طور کلی به ساخت و بهره برداری از این پل‌ها بستگی دارد و امیدواریم پل اصلی گاومیشان در موعد مقرر بهره برداری برسد.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان ایلام را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر ایلام در تلگرام :
https://telegram.me/joinchat/AAAAAEJoYw5sb596nU7kpg
آخرین خبر ایلام در اینستاگرام :
https://www.instagram.com/ilamkhabar_today
آخرین خبر ایلام در سروش :
http://sapp.ir/Ilam.online
آخرین خبر ایلام در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/159645696Cfa1f01671a