ایرنا/وضعیت جوی و دریایی در برخی نقاط هرمزگان امروز چهارشنبه با تاثیر جریانات شرقی ناپایدار است.
کارشناس پیش بینی اداره‌کل هواشناسی هرمزگان گفت: درساعت صبح تا ظهر در سواحل دریای عمان تا شرق تنگه هرمز افزایش باد جنوب شرقی خواهیم داشت که سبب مواج شدن دریا خواهد شد.
مرضیه سی سی پور افزود: توصیه‌می شود باتوجه به مواج بودن سواحل جاسک تا شرق تنگه هرمز شناورهای سبک و صیادی از رفت و آمد دریایی خودداری کنند.
وی بیان داشت: از ساعت ظهر از میزان سرعت باد کاسته می شود اما همچنان از بامداد پنجشنبه شاهد افزایش بادهای جنوب شرقی در سواحل دریای عمان خواهیم بود.
کارشناس هواشناسی هرمزگان اظهارداشت: درمقایسه با روز گذشته از میزان شدت بادهای شمال غربی کاسته شده اما توصیه می شود با توجه به مواج بودن دریا به‌ویژه در مناطق غربی جزیره لاوان شناورهای سبک و صیادی از رفتن به این مناطق خودداری کنند.
سی سی پور گفت: درساعت بعدازظهر نیز باتوجه به تاثیر جریان شرقی و افزایش رطوبت در ارتفاعات استان رشد ابر خواهیم داشت که سبب رگبار پراکنده باران، رعد وبرق و افزایش لحظه ای سرعت باد خواهد شد.
وی ادامه داد: تقویت این موج ناپایدار به صورت نقطه ای در ارتفاعات شمالی و شرقی هرمزگان و منطقه بشاگرد پیش بینی می شود.
این کارشناس هواشناسی هرمزگان ادامه داد: از لحاظ دمایی نیز ضمن ماندگاری هوای گرم در بیشتر نقاط استان تغییر قابل ملاحظه ای پیش‌بینی نمی شود و از روز جمعه به طور نسبی شاهد افزایش دما خواهیم بود.
همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان هرمزگان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر هرمزگان در تلگرام:
https://t.me/joinchat/AAAAAEMf_BpioJfkQL_L2A
آخرین خبر هرمزگان در اینستاگرام :
https://instagram.com/hormozgan.today
آخرین خبر هرمزگان در سروش :
http://sapp.ir/Hormozgan.Online
آخرین خبر هرمزگان در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/159907840C378e037121