مهر/معاون امور مالیاتی استان هرمزگان گفت: حضور امورمالیاتی در کیش ایفای نقش بازدارندگی و جلوگیری از فعالیت و ظهور شرکتهای کاغذی و بلک لیست و مبارزه با پدیده مذموم پولشویی است.
حمید رضا منتظری بیان داشت: اداره مالیات مامنی است برای فعالان اقتصادی که در محدوده مناطق آزاد کار می کنند، به طوری که در صورت انجام تکالیف مالیاتی و داشتن مجوز فعالیت اقتصادی از سازمان منطقه ازاد و فعالیت در راستای مجوز ماخوذه و فعالیت در محدوده همان منطقه به مدت ۲۰ سال معاف از پرداخت مالیات بر درآمد و دارایی خواهند بود.
منتظری گفت: فلسفه وجودی و حضوری ما در مناطق آزاد، ضمن ارائه خدمات و رسیدگی به امور مالیاتی فعالان اقتصادی، ایفای نقش بازدارندگی و جلوگیری از فعالیت و ظهور شرکتهای کاغذی و بلک لیست و مبارزه با پدیده مذموم پولشویی است.
وی خاطرنشان کرد: از آنجایی که بخشی از فعالیت شرکتهای ثبت شده در مناطق آزاد در سرزمین اصلی است ارزیابی و محاسبات ما بابت مالیات دریافتی بر اساس محل فعالیت محاسبه و منظور می شود.
وی افزود: امسال ۲۴ درصد رشد در ارایه اظهار نامه مالیاتی توسط اشخاص حقیقی در جزیره کیش داشتیم که حدود ۲۴۰۰ نفر از مودیان فعال این بخش نسبت به ارائه اظهار نامه اقدام نموده اند و تعداد ۴۰۰۰ پرونده فعال در بخش اشخاص حقوقی داریم که تا پایان تیر ماه سالجاری فرصت دارند اظهارنامه عملکرد سال ۹۷ را بصورت الکترونیکی تسلیم تا از معافیت و دیگر تسهیلات قانونی بهره مند گردند.
منتظری اظهارداشت: معافیت در بخش مالیات بر ارزش افزوده در مناطق آزاد و کیش محدود به بیست سال نیست، مادامی که مودیان به تکالیف خود عمل نمایند و مجوز فعالیت از سازمان مسئول داشته باشند در محدوده منطقه ازاد الزامی به دریافت یا پرداخت مالیات بر ارزش افزوده نخواهند داشت.
رئیس اداره مالیات کیش گفت: ما در مناطق آزاد چند مورد مالیات داریم از جمله مالیات بر درآمد املاک و مالیات بر درامد حقوق و مشاغل و مالیات بر درآمد اشخاص حقوقی که همه این موارد در صورت اخذ مجوز از سازمان مسئول منطقه آزاد و فعالیت درمحدوده مناطق آزادی که مجوز فعالیت اقتصادی دریافت نموده اند و انجام تکالیف مالیاتی از قبیل ارائه اظهارنامه مالیاتی از معافیت های مالیاتی برخوردار خواهند شد.
وی عنوان کرد: با عنایت به حضور و دستور مقام های امنیتی و نظارتی با جدیت از حضور و فعالیت شرکتهای کاغذی و صوری و بلک لیست مراقبت شده و باید شرکتهای کاغذی کاملاً حذف شوند، ضمن اینکه سازمان منطقه آزاد هم از ثبت چنین شرکتهای جلوگیری بعمل می آورد وی افزود ما به وظیفه خود بعنوان دیده بان بیدار بر اقتصاد کشور عمل خواهیم کرد.
منتظری در پایان ضمن تقدیر از مودیان محترمی که به موقع به تکالیف خود عمل نموده و اظهارنامه های خود را تسلیم نکردند، گفت: عنایت به منویات مقام معظم رهبری در راستای حمایت از تولید و کالای ایرانی برای ما لازم و عمل به دستورات ایشان در راستای حمایت از تولید ملی و کالای ایرانی را سرلوحه کار خود قرار داده ایم.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان هرمزگان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر هرمزگان در تلگرام:
https://t.me/joinchat/AAAAAEMf_BpioJfkQL_L2A
آخرین خبر هرمزگان در اینستاگرام :
https://instagram.com/hormozgan.today
آخرین خبر هرمزگان در سروش :
http://sapp.ir/Hormozgan.Online
آخرین خبر هرمزگان در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/159907840C378e037121