ایرنا/ کوهان روستایی قدیمی و با بیش از یک هزار تن جمعیت است، ۳۰ کیلومتر با مرکز شهرستان فاصله داشته و در منطقه کلاته های شرقی میامی قرار دارد.
روز چهار شنبه چند تن از اهالی این روستا در تماس با خبرگزاری ایرنا، رسیدگی به این مشکل را خواستار شدند.
رئیس اداره آبفار شهرستان میامی با تایید این امر به خبرنگار ایرنا گفت: هماهنگی هایی برای رفع این مشکل انجام شده، و بزودی برطرف می شود.
مسلم فدائی دلیل قطع آب این روستا را کاهش ولتاژ و نوسان های برق در کلاته های شرقی میامی عنوان کرد.
وی اظهار کرد: با پیگیری های انجام شده مشخص شد تابلو برق چاه آب آشامیدنی مجتمع "بکران" به خاطر نوسان برق عمل نکرده و به همین دلیل پمپ چاه آب نیز روشن نشده و به دنبال آن ذخیره آب مخزن تمام شده است.
فدایی گفت: پس از اطلاع از موضوع، نیروهای آبفار میامی بی درنگ برای رفع مشکل عزیمت کرده و با همکاری اداره برق شهرستان راه اندازی شد.
رئیس آبفار شهرستان میامی با بیان اینکه شب گذشته نیز قطعی آب در این روستا روی داد، افزود: با اینکه چاه آب آشامیدنی این منطقه وارد مدار شد، اما بدلیل قطع و وصل چند باره، آب موجود در مخزن به پایان رسیده و همین امر موجب بروز قطع آب شده است.
مجتمع آب بکران تامین کننده آب آشامیدنی چهار روستاست که کوهان نیز جزو آن هاست.
وی با بیان اینکه، در صورت رفع مشکل نوسانات برق، مشکل آب آشامیدنی روستای کوهان بطور کامل برطرف خواهد شد، ادامه داد: برای جلوگیری از بروز دوباره این مشکل دستگاه ( GSM) ماژول یا کنترل از راه دور سفارش داده شده که بزودی نصب خواهد شد.
امور آب و فاضلاب روستایی میامی نزدیک به ۱۳ هزار انشعاب آب دارد.
این شهرستان با ۴۰ هزار نفر جمعیت، ۲ بخش مرکزی و کالپوش، ۴۹ روستا و یک نقطه شهری در شرق سمنان قرار دارد.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان سمنان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر سمنان در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAENNWvIqZvWEhdCBvg
آخرین خبر سمنان در اینستاگرام :
https://instagram.com/semnan_today
آخرین خبر سمنان در سروش :
http://sapp.ir/Semnan.Online
آخرین خبر سمنان در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/163446784C56991a062c