ایرنا/۱۳ تن مواد غذایی و بهداشتی تاریخ مصرف گذشته و فاسد طی مراسمی با حضور رئیس و معاونان دانشگاه علوم پزشکی ایلام معدوم سازی شد.
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی ایلام در حاشیه این مراسم به خبرنگار ایرنا گفت: این میزان مواد غذایی فاسد و تاریخ مصرف گذشته از ۱۵ اسفند سال گذشته تاکنون در اجرای طرح بسیج سلامت نوروزی، گشت های مشترک و مستقل ماه رمضان و همچنین بازرسی های روزانه ماموران بهداشت محیط از مراکز تهیه و توزیع شهر ایلام جمع آوری شده است.
دکتر راضی ناصری فر افزود: این مواد غذایی شامل انواع نوشیدنی، سوسیس، کالباس، کنسرو، پفک، چیپس، بیسکویت، کیک، آب میوه، لبنیات، انواع ترشیجات و همچنین انواع مواد بهداشتی بوده که پس از شناسایی توسط بازرسان بهداشت محیط جمع آوری شده است.
وی تاکید کرد: با نظارت مراجع قضایی نسبت به معدوم سازی این مواد غذایی در جایگاه مخصوص زباله شهر ایلام اقدام شده است.
وی یادآور شد: ۳۷ فرد متخلف شامل تهیه کننده و فروشنده مواد غذایی و بهداشتی تاریخ مصرف گذشته و فاسد به مراجع قضایی معرفی شده و بر اساس ضوابط قانونی با آنها برخورد می شود.
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی ایلام اظهار کرد: طرح تشدید اقدامات بهداشتی در دستور کار قرار دارد و گروه های مشترک با همکاری دانشگاه علوم پزشکی، دادستانی، تعزیرات، صنعت، معدن و تجارت، دامپزشکی و استاندارد به صورت منظم نسبت به کنترل و ضبط مواد غذایی آسیب رسان به سلامت مردم اقدام می شود.
دکتر ناصری فر با بیان اینکه سال گذشته ۶۰ تن مواد غذایی فاسد و تاریخ گذشته در ایلام معدوم شده و ۱۳۸ متخلف به مراجع قضایی معرفی شده اند، اضافه کرد: در سه ماهه نخست امسال نیز ۱۳ تن مواد غذایی معدوم سازی شده و ۳۷ متخلف به مراجع قضایی معرفی شده اند.
وی تاکید کرد: همچنین در این مدت ۱۹ مورد قلیان سرای غیر مجاز نیز با همکاری دادستانی و نیروی انتظامی پلمپ شده و ۳۶۸ قلیان جمع آوری و امحا شده است.
وی یادآور شد: طرح های نظارت بهداشتی با همکاری و گزارش مردمی ادامه می یابد و سامانه پیگیری شکایات مردمی به شماره ۱۹۰ به صورت رایگان آماده دریافت گزارش های مردمی در ۲۴ ساعت شبانه روز است.
همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان ایلام را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر ایلام در تلگرام :
https://telegram.me/joinchat/AAAAAEJoYw5sb596nU7kpg
آخرین خبر ایلام در اینستاگرام :
https://www.instagram.com/ilamkhabar_today
آخرین خبر ایلام در سروش :
http://sapp.ir/Ilam.online
آخرین خبر ایلام در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/159645696Cfa1f01671a