کردپرس/معاون امور دام سازمان جهاد کشاورزی استان ایلام در جریان بازدید نماینده ایلام در مجلس شورای اسلامی از شهرک صنعتی ایلام و کشتارگاه ایلام گفت: دستمزد معوقه 16 ماهه کارگران و کارکنان این مجموعه پرداخت شد.
پورسیاه بیدی افزود: با اینکه استان با سرمایه گذار قبلی کشتارگاه نهایت همکاری را داشت، اما وی اهلیت این کار را نداشت و حال با ورود سرمایه گذار جدید، دستمزد معوقه 16 ماهه کارگران و کارکنان این مجموعه پرداخت شد.
او گفت: این کشتارگاه تا سال 95 در اختیار امور دام بود و در زمستان 95 در راستای خصوصی سازی به بخش خصوصی واگذار شد و در این مسیر مشکلاتی پیش آمد.
معاون امور دام سازمان جهاد کشاورزی استان ایلام خاطرنشان کرد: تا کنون بسیاری از مشکلات رفع شده و امیدواریم به مرور شاهد رفع تمامی مشکلات این کشتارگاه باشیم.
سلام امینی، نماینده ایلام در مجلس شورای اسلامی نیز در این بازدید گفت: پس از سپردن این کشتارگاه به بخش خصوصی، فراز و نشیب های بسیاری دامنگیر آن شد و در این زمینه مشکلاتی برای تولید گوشت مصرفی استان پدید آمد.
وی افزود: پس از مزایده مجدد این کشتارگاه و انتخاب سرمایه گذار جدید اکنون اراده کافی برای راه اندازی و استفاده از این ظرفیت در استان دیده می شود.
وی محصول تولیدی استان ایلام را از نظر کیفیت در کشور سرآمد دانست و خاطرنشان کرد: نمایندگان آمادگی خود را برای پیگیری و رفع کامل موانع تولید این کشتارگاه و رفع نیازهای این کشتارگاه اعلام می دارند.
محمدنبی امامی، مدیر کشتارگاه صنعتی دام ایلام نیز در سخنانی کوتاه گفت: کشتارگاه صنعتی ایلام ششمین کشتارگاه مطرح کشور است که می تواند گوشت و فراورده های گوشتی مورد نیاز استان و سایر استان ها را تامین کند.
وی با بیان این که در برنامه ی بلندمدت مدیریت جدید، صادرات گوشت بهداشتی به کشور عراق وجود دارد، خاطرنشان کرد: بسترهای لازم برای تولید گوشت مصرفی کل استان ایلام فراهم است و می توانیم مصرف کل استان را فراهم آوریم.
در عین حال امامی یکی از تهدیدات فراروی فعالیت این کشتارگاه را کشتار غیرمجاز دام در سطح استان دانست و گفت: این مجموعه هم اکنون با کمتر از ۱ درصد ظرفیت اسمی خود فعالیت می کند.


همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان ایلام را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر ایلام در تلگرام :
https://telegram.me/joinchat/AAAAAEJoYw5sb596nU7kpg
آخرین خبر ایلام در اینستاگرام :
https://www.instagram.com/ilamkhabar_today
آخرین خبر ایلام در سروش :
http://sapp.ir/Ilam.online
آخرین خبر ایلام در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/159645696Cfa1f01671a