باشگاه خبرنگاران/سردار لطفعلی پاکباز فرمانده مرزبانی خوزستان گفت: در راستای مبارزه با قاچاق کالا و ارز، ماموران هنگ مرزی شهرستان دشت آزادگان با انجام کار اطلاعاتی و حین کنترل خودرو‌های باری در بارانداز پایانه مرزی چذابه، موفق به شناسایی و توقیف ۲ دستگاه کامیون باری حامل بار قاچاق شدند.
وی بیان کرد: ماموران در بازرسی از این کامیون ها، ۶۵ تن میلگرد و ورق آهن که بدون مجوز، قاچاق و با هدف خروج از کشور بارگیری شده بود را کشف کردند.
سردار پاکباز با بیان اینکه سودجویان قصد داشتند این محموله بزرگ آهن را بدون مجوزقانونی و به صورت قاچاق و جاساز در چند کامیون باری از کشور خارج کنند، اظهار داشت: با هوشیاری مرزبانان، از دست یابی به هدف شومشان بازماندند.
فرمانده مرزبانی خوزستان در پایان با اشاره دستگیری ۲ متهم در این رابطه افزود: کارشناسان ارزش کالا‌های کشف شده را قریب به ۵ میلیارد ریال برآورد کردند که پس از تشکیل پرونده اولیه به همراه متهمان جهت سیر مراحل قانونی به مراجع ذیصلاح تحویل داده شدند.
وی، عملکرد قاچاقچیان مغایر با اقتصاد مقاومتی و سلامت جامعه و اقتصاد داخلی عنوان و تصریح کرد: تلاش مرزبانان برای مبارزه با اخلالگران اقتصادی با قوت ادامه دارد.
همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان خوزستان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر خوزستان در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEK8vo4vXBkjfYhOqg
آخرین خبر خوزستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/khouzestan_today
آخرین خبر خوزستان در سروش :
http://sapp.ir/Khouzestan.Online
آخرین خبر خوزستان در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/157941760C42c3485335